foto

Już po raz trzeci TVP ABC ma przyjemność być patronem medialnym CITY TRAIL Junior – największego cyklu biegów dla dzieci i młodzieży w Polsce. Namawiamy rodziców, by zachęcali pociechy do aktywności na świeżym powietrzu i do… biegania.

5. ogólnopolska edycja cyklu biegów CITY TRAIL Junior rozpoczęła się w niedzielę, 25 września w Gdańsku.
W tym sezonie zawody będą odbywać się w 10 miastach, poza wspomnianym Trójmiastem, także w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Kalendarz cyklu to aż 60 imprez – po 6 w każdej miejscu. Zapisy trwają…
Odbywają się na stronie www.citytrail.pl. Rejestracji dokonują rodzice lub opiekunowie. Zawsze jest też możliwość zapisania dziecka w dniu imprezy. Opłaty startowe w CITY TRAIL Junior to 5 zł w wypadku zapisów na pojedyncze biegi oraz 20 zł, jeśli opłata jest uiszczana z góry za cały cykl. Połowa z tych kwot jest przeznaczana na charytatywne cele.

Zawody CITY TRAIL Junior są organizowane w lasach lub parkach – na kilku dystansach.
Najmłodsi – mający mniej niż 5 lat oraz w wieku 6-7 lat – biegają na 300 m (kategorie D0 i D1).
Nieco starsi – 8- i 9-latkowie (kategoria D2) – mają do pokonania 600 m.
Dzieci w wieku od 10 do 12 lat (kategoria D3) pokonują 1 km, natomiast młodzież – w wieku od 13 do 16 roku życia (kategoria D4) startuje na 2 km.

W każdym z miast harmonogram imprez jest taki sam.
Od godz. 8.3o działa biuro zawodów,
o godz. 9.3o startują uczestnicy biegów na 300 m,
o 9.5o – biegający na 600 m,
a o 10.1o – najstarsi, którzy mają do pokonania 1 i 2 km.

„Biegam od czterech lat, ale ciągle czysto rekreacyjnie, dla przyjemności. Zacząłem zabierać mojego syna na biegi dwa lata temu. Nie zależy mi na aspekcie sportowym zawodów, bo Wiktor jest według mnie jeszcze za mały, żeby rywalizował, żeby stawiać mu jakieś wymagania, żeby powtarzać, że musi biegać szybciej. Chcę, żeby miał z tych startów zabawę, ale też by nauczył się systematyczności. Chcę pokazać mu, że są jakieś reguły, których trzeba w życiu przestrzegać. To też dla Wiktora okazja, by przekonać się, że można zrobić coś ciekawego poza domem” – podkreśla Łukasz Pazdej, tata 4-letniego Wiktora – uczestnika CITY TRAIL Junior we Wrocławiu.

Na koniec cyklu najbardziej wytrwali – czyli biegacze, którzy ukończą co najmniej 4 biegi otrzymają pamiątkowe medale, a startujący w kategoriach wiekowych D2, D3 i D4 – nagrody za zajęte w cyklu miejsca. Wśród uczestników biegów do 7 lat nie będzie klasyfikacji stworzonej na podstawie miejsc na mecie, ale każdy, kto pobiegnie w edycji minimum 4 razy otrzyma nagrodę niespodziankę.
Pełny kalendarz można znaleźć na stronie www.citytrail.pl. Znajdują się tam również inne ważne informacje. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Zachęcamy do biegania razem ze swoimi pociechami!

25 – 26 marca

W ostatni weekend marca odbędą się 2. ostatnie w tym sezonie biegi – w Olsztynie i w Gdyni.
Zachęcamy do startu młodych biegaczy z tych miasta i z okolic.

Zapraszamy dzieci i młodzież w sobotę, 25 marca nad Jezioro Długie w Olsztynie.
W niedzielę, 26 marca start w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym Mały Kack w Gdyni.

Zapisy odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje jedno z rodziców lub opiekun). Elektroniczny formularz do sobotniego biegu zostanie wyłączony we wtorek, 21 marca, o godz. 23.59. Natomiast w wypadku niedzielnych biegów – w środę, 22 marca, również minutę przed północą.
Jeśli rodzice nie zdążą z rejestracją przez Internet, zawsze można to zrobić w dniu imprezy, w biurze zawodów.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...