foto

Po ogromnym sukcesie książeczki – kolorowanki ,,KOLOROWA EDUKACJA. PTAKI POLSKI” wydawnictwo RM proponuje najmłodszym kolejną kreatywną, edukacyjną lekturę poświęconą zwierzętom!

„Kolorowa edukacja. Zwierzęta Polski” to druga, ale nie ostatnia część tej barwnej i fascynującej serii.

Z interesujących opowiastek, napisanych przez przyrodników z Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego – Krystynę Jędrzejewską-Szmek i Michała Krycińskiego, mali odkrywcy przyrody dowiedzą się między innymi, czy stonoga ma sto nóg, co oznacza rysunek na skrzydłach pięknego motyla – rusałki pawik i dlaczego kret buduje kopczyki. Dzieci poznają też znakomitego inżyniera – bobra, a także łosia, który opowie o swoich umiejętnościach i wielu innych mieszkańców polskich lasów, łąk, rzek, jezior i parków.

Kolorowe naklejki podpowiedzą, jakie kredki przygotować, by pokolorować każde zwierzę w barwach natury.

Książeczka ,,Kolorowa edukacja. Zwierzęta Polski” jest utrzymana w konwencji i stylistyce poprzedniej publikacji. Jest przejrzysta i czytelna dla maluchów.
Każdą ze stron poświęcono innemu gatunkowi zwierząt, a zawarte o nich informacje są przedstawione w przystępnej formie, dostosowanej do wieku czytelników, choć nie pozbawione dużej porcji wiedzy.
Autorką czarno-białych rysunków do kolorowania jest Marta Górska.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...