foto

Zachęcamy do wyruszenia całą rodziną na pełne przygód spacery po parku w Wilanowie! Jest tam piękny pałac, są też ogrody i parki, jezioro, dwie wyspy i zatoka. Przez park przepływa strumień, żyje tam mnóstwo zwierząt, rosną różnobarwne kwiaty i ogromne drzewa.

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie właśnie wydało książkę „Ogrody wilanowskie. 12 pełnych przygód spacerów”.
To opracowana specjalnie dla młodych miłośników przyrody propozycja wypraw do parku przy pałacu w Wilanowie, które są zaplanowane na kolejne miesiące roku.
Można w niej znaleźć wiele przyrodniczych ciekawostek, opisów roślin i zwierząt.
Przeplatane poradami i zadaniami do wykonania opowieści wprowadzą najmłodszych w nastrój przygody i odkrywania przyrodniczo-historycznych tajemnic. Przyroda lubi zaskakiwać, więc przewodnik prezentuje tylko przykładowe obserwacje, których można dokonać w czasie wycieczek.

Tylko kiedy najlepiej wybrać się do Wilanowa?
Może wiosną, gdy ptaki wracają z zimowisk, a w parku zakwita biało-żółty łan zawilców? Albo latem, gdy nad jeziorem latają bajecznie kolorowe ważki? Może jesienią, gdy czerwienią się klony i złocą graby? A może jednak zimą, gdy do parku, po zamarzniętym jeziorze, przychodzą sarny?

W wilanowskich ogrodach zawsze dzieje się coś niezwykłego. Podejmij wyzwanie obserwowania zmieniającej się w ciągu roku przyrody!

Autorką tej niezwykłej publikacji jest Julia Dobrzańska, a oryginalne ilustracje to dzieło Grety Samuel.

Książki są dostępne w internetowym sklepie muzeum – http://sklep.wilanow-palac.pl/ogrody-wilanowskie-12-pelnych-przygod-spacerow-p-377.html, a także w księgarni, w pałacu.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...