foto

W sobotę, 17 września 2016, w Teatrze Rampa rozpoczął się Dzień Dziecka, który potrwa nie jeden dzień, a tak długo, jak długo będzie grany nowy muzyczny spektakl pod tym takim właśnie tytułem – „Dzień Dziecka”.

„Dzień Dziecka” to wyjątkowy spektakl, którego scenariusz został napisany specjalnie dla Teatru RAMPA przez Tomasza Jachimka – znanego artystę kabaretowego i dziennikarza, z muzyką Marcina Partyki, w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego, choreografia Jarosław Staniek. Ten zestaw twórców gwarantuje doskonałą zabawę dla całej rodziny, a zwłaszcza dla dzieci, które już chodzą do szkoły – od zerówki po ostatnią klasę.

A o czym jest to przedstawienie? Nie zdradzimy zbyt wiele, ale ciut, ciut opowiemy…
Pan Jan, będąc Ważnym Dyrektorem, nie znajduje czasu dla swojej córki – Paulinki. Ba, rozmawiając ciągle przez swoje telefony, nawet nie zauważa jej obecności. Sądzi przy tym, że córka nie powinna mieć do niego o to pretensji, ponieważ dzieci „to dopiero mają dobrze”. Przecież zajmują się tylko zabawą i szkołą. Czy rzeczywiście tak jest? Pewnego dnia sam się o tym przekonuje, gdy dziwnym zrządzeniem losu staje się znowu małym Jasiem, który musi iść do szkoły… Przeżywa zwykły dzień dziecka, taki, jak codziennie tysiące, miliony dzieci. W niczym nie przypomina on tego świątecznego dnia – obchodzonego 1 czerwca. Ciekawe dlaczego?

Ten wyjątkowy spektakl da radość dzieciom, a dorosłym przypomni o tym, że oni też kiedyś byli dziećmi i warto o tym pamiętać… Dodatkowym prezentem dla małych i dużych widzów – poza artystycznymi wrażeniami – będzie kolorowy program z dołączoną do niego płytą ze wszystkimi piosenkami ze spektaklu oraz muzyką do samodzielnego śpiewania. Warto spróbować swoich sił, a nuż wydarzy się może coś niezwykłego…?

Twórcami spektaklu są:
reżyser – Jerzy Jan Połoński, asystent reżysera – Konrad Marszałek,
scenografka – Marika Wojciechowska,
kompozytor – Marcin Partyka,
choreograf – Jarosław Staniek,
asystent choreografa – Urszula Pietrzak .
Za wokalne przygotowanie aktorów odpowiada Anna Grabowska.

W przedstawieniu zobaczymy: Kamilę Borutę, Małgorzatę Dudę-Kozerę, Dominikę Łakomską Brygidę Turowską, Macieja Gąsiorka (znanego widzom TVP ABC z roli krasnala Piksela w programie „Budzik”) i Konrada Marszałka.

Najbliższe spektakle zaplanowano na:
12 stycznia o godz. 16.oo
13 stycznia o godz. 16.oo
23 lutego, godz. 16.oo
24 lutego, godz. 16.oo

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...