foto

Czy lubią Państwo grać z pociechą w planszówki? A może sami mają Państwo pomysł na interesującą grę? Zachęcamy do stworzenia własnej gry planszowej i dołączenia do autorów wydawnictwa GRANNA.

Na początku września ruszyła 4. edycja konkursu „Wymyśl grę, zostań autorem Granny!”.
Jest on adresowany do kreatywnych osób, które doceniają wartość gier planszowych, mających same zalety: uczą przez zabawę, rozwijają społeczne umiejętności, pozwalają wyrażać i kontrolować emocje, uczą zasad fair play i radzenia sobie z sukcesami i porażkami, a także pozwalają wspólnie spędzać czas. To świetna zabawa i dużo radości.

24 stycznia 2017 w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbył się finał 4. edycji konkurs „Wymyśl grę, zostań autorem Granny”.
„Stawialiśmy na oryginalność pracy, interesujący temat i mechanikę. Granna otrzymuje wiele maili z propozycjami gier od różnych osób. Forma konkursu wydała nam się najbardziej odpowiednia do wyłonienia prawdziwych perełek, gier najlepszych z najlepszych. Warunkiem koniecznym projektu dostarczonej gry było sprawdzenie jej w praktyce, grając po prostu z dziećmi. Wielu z uczestników przysłało nam zdjęcia ” – powiedziała Bożena Michalska, dyrektor ds. promocji w Grannie.
Nagrodą główną w konkursie jest wydanie gry przez Grannę oraz nagroda pieniężna.


Na konkurs nadesłano 37 prac z całej Polski. Każda praca była inna i wyjątkowa. Zostało wyłonionych 6 gier, które znalazły się w finale.
Z tych prac zostały wybrane 3 zwycięskie.

Dwa równorzędne drugie miejsca zajęły gry: „Łatki” – autorstwa pani Anny Kalbarczyk oraz „Pracowite pszczółki” pana Krzysztofa Bielaka.

Zwycięzcą 4. edycji konkursu został pan Paweł Nowak ze Szczecina za grę „Batyskaf”.
Zostanie ona wydana przez GRANNĘ na początku 2018 roku.

Podczas Gali konkursu miała premierę gra „Szukaj, szukaj” autorstwa pani Justyny Kubiak. Zwyciężyła ona w ubiegłorocznej – 3. edycji konkursu.
„Szukaj, szukaj” to gra na spostrzegawczość, która wprowadza dzieci w świat zbiorów i pokazuje im, że każdy element można klasyfikować na różne sposoby. Celem gry jest jak najszybsze odszukanie obrazka stanowiącego odpowiedź na wybraną w danej rundzie zagadkę:
– co jest największe?
– co jest najmniejsze?
– co nie pasuje do zbioru?
Za prawidłowo udzielone odpowiedzi gracze zdobywają punkty. Kto zgromadzi ich najwięcej, zdobywa tytuł Mistrza Spostrzegawczości!

Za rok następna edycja konkursu! Już dzisiaj zapraszamy!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...