foto

Mamy doskonałą wiadomość dla małych książkolubów – miłośników przyrody i rodzimej fauny. Lada dzień, nakładem Wydawnictwa ZIELONA SOWA, w księgarniach pojawi się kolejny tom z sympatycznej serii „Przyjaciele zwierząt” pt. „Osamotniony ryś”.

„Osamotniony ryś” to kolejna – po „Nowym domu dla zajączków”
i „Chaberku, małym wilczku” – wzruszająca opowieść o jednym z najrzadziej spotykanych mieszkańców polskich lasów – dzikim kocie, rysiu.

Tym razem bohaterowie serii – rodzeństwo Amelka i Wojtek – spędza wakacje u dziadka, na Mazurach.
Pewnej nocy we wnykach kłusowników ginie mama ryś, osierocając małego synka. Kociaka odnajduje Amelka, wędrująca po lesie razem z dziadkiem.
W tym samym czasie brat Amelki – Wojtek, trafia z kolegą na trop kłusowników.
Czy dzieciom uda się zgromadzić dowody, które jednoznacznie obciążą kłusowników. Czy mały, wycieńczony i osamotniony ryś przeżyje bez mamy?

Tak, jak w poprzednich tomach serii, również na końcu tej książki dzieci znajdą opis, który w przystępny sposób przybliży im rysie, jako gatunek zwierząt żyjących w Polsce.

„Przyjaciele zwierząt” to seria stworzona przez Anielę Cholewińską-Szkolik z myślą o wszystkich małych miłośnikach zwierząt. W książkach poznajemy rodzinę Sosnowskich, która mieszka w leśniczówce „Chabrówce”. To właśnie dzięki leśniczemu, jego żonie – dziennikarce specjalizującej się w ochronie przyrody i ich troskliwym dzieciom, młodzi czytelnicy odkrywają polską faunę i śledzą losy dzikich zwierząt, które na jakiś czas trafiają do leśniczówki lub do innego miejsca, stworzonego przez ludzi, by jednak docelowo wrócić do swojego domu – na łono natury.
Bohaterem każdego tomu jest inny gatunek, dzięki czemu dzieci poznają różne zwierzęta zamieszkujące Polskę.
Czekamy na kolejne książki z tej niezwykłej serii.

Tych z Państwa, którzy chcą więcej dowiedzieć się o wcześniej wydanych tomach, odsyłamy TUTAJ.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...