foto

Polecamy kolejny numer edukacyjnego miesięcznika TVP ABC. Został wydany 14 września.

W tym wydaniu kolejna opowieść o wydarzeniach w Literkowie. Tym razem przez tę bajkową krainę przeszła burza i zniszczyła dom Łosia. Czy przyjaciele pomogą Łukaszowi odnowić zniszczony dom? Dzieci z pewnością z zainteresowaniem wysłuchają tej historyjki.
<
Razem z Nelą Małą Reporterką maluchy wybiorą się do Indii i dowiedzą, co to jest mandala i obejrzą jej różne, niezwykle misterne wzory.

W tym wydaniu naszej gazety jest też kolejna lekcja nauki języka migowego, który doskonale wpływa na rozwój nie tylko niesłyszących dzieci. Także te w pełni sprawne, dzięki „miganiu” szybciej uczą się mówić, lepiej się rozwijają i mają szansę osiągnąć wyższe IQ.

Poza tym w magazynie zadania i zabawy z ulubionymi bohaterami, znanymi z telewizyjnego ekranu m.in. sudoku z Tupciem Chrupciem, puzzle Misia Fantasiego, komiks ze Świnką Peppą i domisowa historyjka.

Jest też zapowiedź nowej polskiej animacji, której bohaterem będzie ulubieniec wielu dzieci – postać znana z serii książek – sympatyczny wiking Tappi.

Do każdego egzemplarza pisma jest dołączony upominek – miniaturowa tablica razem z kredą i gąbką do czyszczenia. Można pisać, ćwiczyć literki i cyferki, rysować, ścierać i od nowa… Zabawa murowana!

pozostałe aktualności