foto

Koniec lata to czas premiery kolejnej książki z tej serii „Kolorowa edukacja”. Tym razem Wydawnictwo RM zabiera dzieci w ornitologiczną podróż. Za pośrednictwem książeczki-kolorowanki prezentuje najmłodszym najpopularniejsze ptaki Polski. Zdradza ich sekrety i podpowiada, gdzie można je spotkać.

„Kolorowa edukacja. Ptaki Polski” to książeczka napisana przez przyrodników z Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Publikacja jest przejrzysta i czytelna dla maluchów. Każdą ze stron poświęcono innemu gatunkowi ptaków, a zawarte o nich informacje przedstawiono w formie interesujących opowiastek.

Do publikacji są również dołączone naklejki, które pokazują, jak wygląda dany ptak i podpowiadają dziecku, jakie kredki przygotować, by go pokolorować w barwach natury.

Możliwość samodzielnego malowania przedstawionych zwierząt, stworzona przez autorów książeczki, ma na celu rozbudzenie artystycznej wrażliwości dzieci.

Młodzi czytelnicy poznają ptaki swojego ojczystego kraju w trakcie świetnej zabawy – kolorowania i naklejania!

Dzięki nowej pozycji Wydawnictwa RM dzieci bez trudu nauczą się rozpoznawać ptaki i zaskoczą swoją wiedzą niejednego dorosłego.

Jednym z głównych celów Wydawnictwa RM jest edukacja najmłodszych. W pierwszej połowie 2016 roku ukazały się trzy książki z serii ,,Kolorowa edukacja”, które uczą, jak za pomocą koła, kwadratu oraz trójkąta można narysować dosłownie wszystko.

Wydawnictwo planuje rozwijanie tej serii. Jeszcze tej jesieni ukażą się kolejne książeczki-kolorowanki poświęcone: roślinom Polski, zwierzętom Polski oraz miastom świata.

Dzięki tym książkom dzieci dowiedzą się wiele o Polsce i o świecie, rozwiną spostrzegawczość oraz koncentrację, a ponadto zdobędą umiejętność samodzielnej pracy.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...