foto

Wielu rodziców zastanawia się, czy ich pociecha polubi przedszkole, jak będzie znosiła codzienne rozstania z domownikami. Co zrobić, by rozbudzić w dziecku ciekawość wobec czegoś nowego i chęć do codziennych spotkań z rówieśnikami?

Wielką pomocą dla pełnych obaw rodziców może okazać się „Rok w przedszkolu” – barwna i bardzo pomysłowa książka, która 10 sierpnia ukazała się nakładem wydawnictwa NASZA KSIĘGARNIA.
Jak bowiem najłatwiej przekonać trzylatka, że w przedszkolu jest super? Pokazując mu i opowiadając, ile fantastycznych rzeczy dzieje się tam miesiąc po miesiącu.

„Rok w przedszkolu” zawiera dwanaście rozkładówek, wprowadzających dziecko w przedszkolne życie. Miesiąc po miesiącu towarzyszymy bohaterom w czasie najważniejszych świąt i uroczystości. Obserwujemy codzienne zabawy i naukę.
Dwie rozkładówki są poświęcone prezentacji bohaterów oraz interaktywnej zabawie.

Dzięki szczegółowym, kolorowym i pogodnym obrazkom maluszek ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność opowiadania, ale przede wszystkim doskonale się bawi, odkrywając szczegóły barwnych ilustracji i oswaja z przedszkolem.

Witajcie w naszym przedszkolu! Tu się uczymy i bawimy. Ignaś lubi grać w piłkę, Maks jest specjalistą od dinozaurów, z Krzysiem – moim ulubionym kolegą, wciąż robimy jakieś kawały. Zosia z kolei wiecznie coś gubi, a Wiktoria wydaje przyjęcia dla lalek…
Nawet mały Aleks zostawia czasem swoją poduszkę bezpieczeństwa i do nas dołącza. Poza panią Anią – wychowawczynią, są jeszcze pan Marcel i jego pies Bazyl. Dbamy też o kotkę Felkę – psotnica ciągle się chowa, a my jej szukamy. Chodźcie, musicie wszystkich poznać!

Autorem książki i jej ilustratorem jest Przemysław Liput, który w 2010 roku ukończył studia na kierunku Grafika na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Dyplom magisterski w pracowni druku cyfrowego pt. „Niedobici”.
Jest autorem ilustracji do książek.

Od 2011 prowadzi zajęcia z filmu animowanego na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Realizuje prace w technikach graficznych, rysunkowych oraz wideo. W filmie animowanym interesuje się działaniami bezkamerowymi i przedkinematograficznymi.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...