foto

Na początku sierpnia NASZA KSIĘGARNIA wydaje kolejną książkę z fantastycznej serii „Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać”, która wspiera rodziców maluszków.

„Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych” to czwarta – po „Wierszykach ćwiczących języki”, „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie” oraz „Zeszytowym treningu mowy” – książka ze wspomnianej serii, która poprzez wesołą zabawę wspiera rozwój wymowy dzieci, a także jest nieocenioną pomocą dla maluchów, które uczą się mówić.

I to dopiero pierwsza część przygód Pucia, będzie kolejna.
Ta jest przeznaczona dla najmłodszych dzieci oraz tych nieco starszych z opóźnionym rozwojem mowy. Koncentruje się przede wszystkim na wyrażeniach dźwiękonaśladowczych i samogłoskach, które są używane już przez roczne dzieci. Lektura – celowo prosta w formie i wzbogacona pięknymi ilustracjami, w naturalny sposób wspiera rozwój mowy.

Tę wydawniczą nowość polecamy wszystkim rodzicom.
Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę! Ten sympatyczny szkrab stanie się ulubionym towarzyszem Waszych pociech w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy!

Autorką książki „Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych”, jak i wszystkich z serii „Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać” jest Marta Galewska-Kustra – doktor nauk humanistycznych, logopeda i pedagog dziecięcy, pedagog twórczości, członkini Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności, a także Rady Programowej Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego. Jest pracownikiem naukowym Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Prowadzi gabinet logopedyczny, który jest miejscem stałych wizyt małych pacjentów oraz rodziców, którzy chcą więcej wiedzieć o możliwości stymulowania rozwoju mowy swoich dzieci. Specjalizuje się w terapii opóźnionego rozwoju mowy i zaburzeń artykulacji u dzieci. W pracy terapeutycznej nieustannie łączy terapię mowy z rozwojem twórczego potencjału dzieci. Jest autorką naukowych publikacji dotyczących rozwijania zdolności twórczych dzieci i młodzieży, w tym książki „Szkoła wspierająca twórczość uczniów. Teoria i przykład praktyki”.

Pogodne ilustracje to dzieło Joanny Kłos, która studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Mieszka trochę w Dębicy, trochę w Warszawie. Przez kilkanaście lat pracowała jako grafik. Obecnie zajmuje się ilustracją i wspólnie z mamą oraz z siostrą prowadzi pracownię lalek Romaszop.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...