foto

Mimo, że wakacje jeszcze w pełni, mamy propozycję dla tych, którzy we wrześniu pójdą do szkoły. Właśnie nakładem Wydawnictwa NATIONAL GEOGRAPHIC POLSKA ukazał się „Przygodnik 2016/2017. 365 dni dookoła świata z Nelą” – kalendarz który przyda się każdemu uczniowi.

Kiedy przypada Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk? Czy nosorożce potrafią pływać? Jaki kształt ma Tanzania? Dlaczego zebry mają paski? Świat jest taki interesujący, niezwykły! Żeby codziennie go poznawać jest potrzebny Przygodnik!

„Przygodnik 2016/ 2017. 365 dni dookoła świata z Nelą” to druga edycja szkolnego kalendarza stworzonego z myślą o uczniach szkół podstawowych oraz gimnazjów. Dzięki szkolnemu notatnikowi, dzieci nie tylko pamiętają o najważniejszych świętach i wydarzeniach w ciągu roku, ale także poznają interesujące zjawiska przyrodniczo-kulturalne na całym świecie.

Każdy miesiąc w Przygodniku dotyczy innego kraju. We wrześniu poznajemy Tanzanię, w grudniu – Włochy, a w kwietniu – czytelnicy razem z Nelą udadzą się do Egiptu. Uczniowie dowiedzą się ciekawostek o danym regionie, charakterystyczne dla niech zwierzęta i rośliny.

Nela oprowadza czytelników po zakamarkach kalendarza, zadaje dużo pytań i zachęca do interakcji.

Dzieci rozwijają wyobraźnię dzięki różnym zadaniom, jakie stawia przed nimi Nela.
Wspólnie przygotowują rysunki, wymyślają historie z podróży oraz opisują, co interesującego zdarzyło się w ostatnim tygodniu.
Dodatkowo, dzięki naklejkom, zamieszczonym na końcu kalendarza, najmłodsi mogą oznaczać ważne dla nich daty, takie jak urodziny czy imieniny członków rodziny i przyjaciół.

Z pomocą kalendarza „Przygodnik 2016/ 2017. 365 dni dookoła świata z Nelą”, dzieci uczą się nie tylko planowania swoich obowiązków oraz wolnego czasu ale również poznają świat.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...