foto

Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA przygotowało niespodziankę dla maluszków – dzieci w wieku od niemowlęctwa do sześciu lat. To oryginalna publikacja – książka-wyszywanka pt. „Szopięta”.

Autorką tekstu i ilustracji „Szopiąt” jest Ewa Kozyra-Pawlak, która napisała popularne wśród dzieci i rodziców „Liczypieski” czy książkę pt. „Ja, Bobik!”. O czym opowiadają „Szopięta”?
Pan i pani szop są wielkimi czyściochami. Bez wytchnienia piorą i sprzątają, ale mają wielkie zmartwienie – ich dzieci okropnie brudzą!
Co rodzice upiorą, małe szopy natychmiast ubłocą, zatłuszczą i zaplamią, robiąc przy okazji straszliwy bałagan.
Czy jest coś, co sprawi, że te dwa światy się połączą? Że dzieci zaczną sprzątać (przynajmniej od czasu do czasu), a rodzice pozwolą sobie na odrobinę szaleństwa?

„Szopięta” to urocza, pełna ciepła historia o rodzinie, o praniu (białym, ale i kolorowym), a także o tym, że na wszystko jest miejsce i pora.

Przecudne ilustracje-wycinanki i znakomity tekst sprawią, że mali czytelnicy nie raz się gną po tę książkę, choć jej treść poznają na pamięć. Bo śliczne szopięta i ich zatroskanych Rodziców można oglądać bez końca.

Jednym z pierwszych wspomnień autorki – Ewy Kozyry-Pawlak jest graffiti, które przyszła artystka z wielkim zapałem, świecowymi kredkami, wykonała na ścianie swojego pokoju (korzystając z okazji, chciałaby przeprosić późniejszego właściciela tego lokalu).
Bardzo wcześnie, z absolutną powagą, poświęciła się sztukom plastycznym, a szczególnie rzeźbie w plastelinie, haftom i szydełkowaniu.
Gdy tylko ukończyła studia na ASP we Wrocławiu, niezwłocznie wróciła do klejenia, szycia i dziergania.
Zilustrowała kilkanaście książek dla dzieci, pisze wiersze, kaligrafuje i tłumaczy, a w jej pracowni znajdują się tysiące kolorowych szmatek.
Sypia na nich biało-rudy kocur, bohater bajki „Ja, Bobik, czyli prawdziwa historia o kocie, który myślał, że jest królem”.

TVP ABC poleca tę książkę, bo to znakomita historyjka dla małych i dużych.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...