foto

Już 13 lipca w kioskach w całej Polsce będzie można kupić kolejny, edukacyjny magazyn TVP ABC, doskonały na letnie, mniej pogodne dni.
Dzieci znajdą w nim mnóstwo zabaw, kolorowych łamigłówek i konkursów ze wspaniałymi nagrodami.

Mali czytelnicy odwiedzą Literkowo, gdzie spotkają znudzonego Pelikana Piotrusia. Na szczęście w mig pojawią się jego przyjaciele: Nietoperz, Dzik i Anakonda i spróbują go rozerwać i rozśmieszyć. Dzieci będą towarzyszyć zwierzątkom w zabawie i dowiedzą, czy pod koniec dnia Pelikanowi poprawi się humor...

Specjalnie dla najmłodszych przygotowaliśmy literkowe sudoku, w którym zamiast tradycyjnych cyferek trzeba powstawiać odpowiednie postacie, świetnie znane z telewizyjnego abecadła. Z pewnością to będzie wspaniała rozrywka w wolnej chwili.

W tym numerze powrócą ulubieni bohaterowie ze Stacyjkowa. Ciuchciaki przygotowały łamigłówki i kolorowanki.

Na kolejnych stronach, dzieciaki będą miały okazję rozwiązać zagadki związane z przygodami Braci Koala i ich przyjaciół.

W związku z wakacjami przygotowaliśmy również mnóstwo inspiracji na zabawy podczas letnich wyjazdów. Okazuje się, że nawet zbieranie kamyków może okazać się wspaniałą rozrywką dla całej rodziny. Są Państwo ciekawi, co łatwo z nich zrobić?
A może razem z pociechami zaaranżują Pańśtwo zabawę w poszukiwanie skarbów?

Nela Mała Reporterka pokaże egzotyczne owoce, których miała okazję spróbować w trakcie swoich egzotycznych podróży. Owoce to najprostszy posiłek w trakcie wszystkich wypraw. Zarówno tych bliskich, jak i dalekich.

Nie zabraknie również Maszy i Niedźwiedzia, Świnki Peppy i Domisiów.

pozostałe aktualności