foto

„Charlie i fabryka czekolady” oraz „Matylda” to tytuły, które zna i uwielbia wiele dzieci. Autor tych znakomitych lektur – Roald Dahl w tym roku obchodziłby setną rocznicę urodzin.
Z tej okazji Wydawnictwo ZNAK Emotikon przygotowało urodzinową edycję jego najpopularniejszych książek dla dzieci.

Na całym świecie przez cały rok będą miały miejsce obchody 100 rocznicy urodzin Roalda Dahla – brytyjskiego pisarza, scenarzysty i publicysty norweskiego pochodzenia.
Uroczystości w wielu krajach będą upamiętniać legendarną pracę, życie i zróżnicowane dziedzictwo jednego z najbardziej kochanych twórców literatury dziecięcej na świecie.

Wydawnictwo ZNAK Emotikon wydało najpopularniejsze książki dla dzieci autorstwa Roalda Dahla, które swoją premierę miały 22.06.2016 roku.
To limitowane, pięknie wydana seria.

Roald Dahl pozostaje najlepszym na świecie autorem opowiadań, a postacie przez niego stworzone są magiczne pomysłowe i niezapomniane.

22 czerwca swoją premierę miała również pierwsza wydana w Polsce biografia autora. „Roald Dahl. Mistrz opowieści „ to intymny portret człowieka zmagającego się z fizycznym bólem, dotkniętego rodzinną tragedią, a odpowiedzialnego za los najbliższych. Dahl nie poddał się przeciwnościom losu – przekłuł je we wspaniałe opowieści uwielbiane do dziś.

Wiele książek Dahla doczekało się ekranizacji. .Z okazji jubileuszu Steven Spielberg wyreżyserował kolejną książkę Roalda Dahla – „BFG, czyli opowieść o Bardzo Fajnym Gigancie”. Film trafi na ekrany polskich kin 1 lipca 2016 roku.

pozostałe aktualności