foto

Trwa 7. edycja edukacyjnego projektu Brave Kids. W tym roku do Polski przyjechało 144 młodych artystów z 20 krajów, leżących na 5 kontynentach. Odbywa się on w dniach od 18 czerwca do 14 lipca w czterech polskich miastach: Wrocławiu, Warszawie, Wałbrzychu i Obornikach Śląskich, a także na Słowacji – w Koszycach i w Gruzji – w Achalciche.

Edukacyjny projekt Brave Kids powstał w 2009 roku jako część wrocławskiego Brave Festival – przeciw Wypędzeniom z Kultury. Jego misją jest umożliwienie spotkania dzieciom z całego świata, aby w atmosferze przyjaźni i szacunku mogły wymieniać się umiejętnościami i doświadczeniami. Efektem wspólnych warsztatów artystycznych są barwne spektakle mieniące się różnorodnością kultur i tradycji, reprezentowanych przez wszystkich uczestników. To również świadectwo, że niezależnie od komplikacji świata dorosłych, dzieci o różnym statusie społecznym i materialnym mogą wspólnie działać.
Dla widzów to niezapomniane wrażenia artystyczne.

Bardzo ważnym aspektem Brave Kids jest włączanie lokalnej społeczności. Dzieci przyjeżdżające z zagranicy są goszczone przez miejscowe rodziny. To wspaniała lekcja otwartości i wrażliwości dla obu stron. Poprzez Brave Kids organizatorzy pragną tworzyć zaprzyjaźnioną społeczność dzieci świata, których nie będzie dotykać cierpienie, przemoc, głód, niewolnictwo, osierocenie.

Honorowy patronat nad projektem Brave Kids co roku sprawuje UNESCO oraz Rzecznik Praw Dziecka.

We wtorek, 12 lipca Hala Stulecia we Wrocławiu zapłonie dzięki emocjom, płynącym prosto z serc 122 dzieci z całego świata.
W ramach Wielkiego Spektaklu Finałowego Brave Kids wystąpi bowiem 21 dziecięcych grup artystycznych, które pokażą, że wspólne działanie artystyczne łączy i zaprzyjaźnia wszystkich uczestników.

Finałowy Brave Kids wzruszy każdego widza prostotą, wrażliwością, tolerancją i otwartością na drugiego człowieka oraz jego kulturę. Zachwyci też wysokimi umiejętnościami artystycznymi uczestników projektu.

Większości młodych artystów pierwszy raz w życiu będzie miała okazję wystąpić na wielkiej scenie z profesjonalną obsługą techniczną, przed tysięczną publicznością, w wielobarwnych kostiumach, zarówno tych scenicznych jak i tych tradycyjnych.
Dzieci zapamiętają ten występ na całe życie, a w trudnych chwilach przywołanie tego wspomnienia przypomni im, że marzenia się spełniają.

Finałowy spektakl Brave Kids to wielobarwne, wielokulturowe przedstawienie, które wspólnie wypracowało 21 dziecięcych grup artystycznych z 5 kontynentów. Młodzi artyści w ciągu 3,5 tygodnia pobytu w Polsce nie tylko wymieniali się swoimi umiejętnościami z zakresu sztuki i tradycji, ale także poznawali, zaprzyjaźniali się i pokazywali, że bariery między dziećmi bardzo szybko znikają. Nie mając wspólnego języka, dzieci stworzą kolaż, mieniący się różnorodnością kultur, talentów i technik artystycznych.

W tym roku na jednej scenie wystąpią dzieci z Brazylii, Maroko, Ukrainy, Gruzji, Meksyku, Słowacji, Ugandy, Hiszpanii, Mołdawii, Indii, Estonii, Rumunii, Indonezji, Macedonii, Polski, Nepalu, Izraela, Włoch, Iranu.

Wstęp na koncert wymaga zakupu biletu.
Oto miejsca sprzedaży biletów:
• Punkty sprzedaży Ticketpro (m.in. Empik, MediaMarkt, Saturn), online – www.bravefestival.pl/Ticketpro
• Centrum Festiwalowe BraveFestival, godz. 12.oo-19.oo, w miejscu wydarzenia na pół godziny przed jego rozpoczęciem w ramach dostępnych miejsc.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...