foto

Od czerwca do końca sierpnia trwa kampania społeczna „Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach. Pomóż dzieciom osieroconym”, a w jej ramach ogólnopolska akcja „Kolorowy Piórnik”, która ma na celu zbiórkę pieniędzy oraz elementów wyposażenia szkolnych tornistrów.

„Kolorowy Piórnik” to coroczna akcja na rzecz podopiecznych Funduszu Dzieci Osieroconych, pospolitego ruszenia ludzi dobrej woli, którym jest bliska sercu niełatwa codzienność osieroconych dzieci.

Powrót do szkoły po fantastycznych wakacjach bywa bolesny. Jeśli jednak w tornistrach brakuje szkolnych przyborów, nie ma zeszytów, książek, bo zwyczajnie nie ma ich za co kupić, lub z tego samego powodu w ogóle nie ma tornistrów, wrześniowy start może być upokarzający.
Fundusz Dzieci Osieroconych od kilku lat stara się, by do tego nie dopuścić.
Organizator akcji – Fundacja Hospicyjna – zwraca się o pomoc do wszystkich Państwa – wesprzyjcie cel i zapewnijcie dobry początek roku szkolnego dzieciom, których bliscy byli pacjentami hospicjów. Pomóc można następująco:

• przekazując datek to puszki kwestarskiej podczas zbiórek publiczny prowadzonych w Galeriach Handlowych,
• wpłacając darowiznę na konto: 93 1540 1098 2001 5562 4727 0011,
• wysyłając charytatywny SMS na numer 7279, o treści POMAGAM. Koszt to 2 zł + VAT. Operatorzy sieci komórkowych przekażą Fundacji całkowity dochód na pomoc najmłodszym podopiecznym Funduszu Dzieci Osieroconych.

Pokażmy dzieciom, które straciły swoich bliskich, że nie pozostały same, a ich uśmiech i poczucie bezpieczeństwa są dla wielu bardzo ważne.

10 i 11 czerwca w dwóch warszawskich galeriach handlowych odbyły się imprezy dla dzieci, bezpośrednio związane z akcją „Kolorowy Piórnik” i prowadzone na rzecz osieroconych dzieci.
W ich trakcie zbierano pieniądze do puszek kwestarskich.

Tego lata będzie jeszcze kilka takich eventów, a więc okazji do wsparcia osamotnionych dzieci.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...