foto

15 czerwca w kioskach w całej Polsce ukazał się kolejny edukacyjny magazyn TVP ABC, a w nim mnóstwo zabawy, kolorowych łamigłówek i konkursów ze wspaniałymi nagrodami.

Tym razem maluchy będą towarzyszyć Cielaczkowi Cecylowi podczas nocy pełnej marzeń. Okazuje się, że dobrze je mieć. Dzieci, słuchając opowiadania lub je samodzielnie czytając, dowiedzą się, czego zapragnął Cielaczek i czy udało mu się zrealizować marzenie.
A jakie są marzenia pozostałych mieszkańców Literkowa? Czego życzy sobie Iguana i o czym myśli Dzik?

Bracia Koala są znani z tego, że pomagają wszystkim swoim przyjaciołom. Mali czytelnicy będą mieli okazję ich wspomóc. W jaki sposób? Przekonacie się na kolejnych stronach czasopisma.

Razem ze Strażakiem Samem przyszykujemy wóz i załogę do akcji. Jesteście gotowi? Potrzebny będzie dobry wzrok i spostrzegawczość.

W tym wydaniu spotkamy się również z Charlim i Lolą. Tym razem przygotowali dla Was kilka zagadek, które będą na pewno świetną rozrywką w wolnym czasie. Przygotujcie zatem kredki i przyłączcie się do zabawy.

Z kolei z inną bohaterką ulubionej dziecięcej animacji – Świnką Peppą będziemy świętować urodziny jej młodszego brata Jacka. Zobaczymy jakie prezenty i niespodzianki przygotowano dla jubilata w tym szczególnym dniu.

W tym numerze dzieci poznają również kilka wyrazów w języku migowym. Jesteście ciekawi jak „wymigać” słowo słońce albo kwiat? Okazuje się, że język migowy doskonale wpływa na rozwój wszystkich dzieci.

pozostałe aktualności