foto

Rodzice znają bohatera tej nowości Wydawnictwa LITERATURA z telewizyjnego ekranu. Na pewno z radością poczytają więc teraz swoim pociechom historyjki o „Zającu Poziomce”. Tę pogodną lekturę już można znaleźć na półkach księgarń.


Książka „Zając Poziomka” o zabawnym, tryskającym optymizmem zającu, zawiera dwanaście opowiadań, po jednym na każdy miesiąc.
Zając Poziomka i jego narzeczona, Rozamunda, razem z przyjaciółmi z lasu przeżywają rok pełen przygód – bawią się w teatr, majsterkują, przygarniają pod swój dach Babulę-Zgadulę, organizują Dzień Zwierząt i Festiwal Piosenki.
Uczą czytelników, że warto dbać o las i jego mieszkańców, używać magicznych słów „proszę, przepraszam i dziękuję” i zawsze być uśmiechniętym.

Długie uszy – tak, białe zęby – to też, ale przede wszystkim ENTUZJAZM. Zając Poziomka ma go bez liku.
Nawet zaraził nim rozsądną Rozamundę i Was też chętnie zarazi!
Z nim wszystko smakuje lepiej – i główka kapusty, i pierwszy dzień w szkole.

Postać zająca stworzył Andrzej Marek Grabowski, pomysłodawca i autor ponad tysiąca programów dla dzieci, kilkunastu książek, Pan Tik-Tak z emitowanego od 1983 roku „Tik-Taka”.

W zdobyciu popularności pomogli zającowi słynna Ciotka Klotka – Ewa Chotomska, scenarzystka programów telewizyjnych, autorka książek i piosenek dla dzieci oraz kompozytor Krzysztof Marzec.

Zając Poziomka występował w telewizyjnym programie dla dzieci – „Tik-Tak”, a także gościł w wielu wieczorynkach. Powstało kilkadziesiąt krótkich filmów z jego udziałem, a nawet bajka muzyczna „Zając Poziomka wśród piratów”.

„Zająca Poziomkę” zilustrowała Iwona Cała.

Do książki jest dołączona gra planszowa dla całej rodziny – „Wyprawa Zająca Poziomki”.

To wspaniała lektura dla przedszkolaków. TVP ABC poleca!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...