foto

W Teatrze Lalek GULIWER w Warszawie trwają gorączkowe przygotowania do premiery ostatniego w tym sezonie spektaklu dla dzieci „Podróż na czternaście łap”. Pierwsze przedstawienie już w sobotę, 11 czerwca.

„Podróż na czternaście łap” to – obok „Bajki o deszczowej kropelce i tęczy” oraz „O mniejszych braciszkach św. Franciszka” – trzecia sztuka MARTY GUŚNIOWSKIEJ w repertuarze Teatru Guliwer. Autorka jest lubianą i uznaną pisarką wśród miłośników teatru lalek w całej Polsce.

Reżyserem przedstawienia jest Marian Pecko, jeden z najbardziej cenionych w Polsce słowackich twórców. Jego wizytówką są spektakle, łączące niezwykle precyzyjnie prowadzone plany lalkowe, z obecnością aktorów, dokonujących na oczach małych widzów cudu stwarzania teatralnych światów.

Słowaczka – Eva Farkasova, projektując scenografię i lalki do spektaklu, uchwyciła metaforę płynącą z tekstu w szlachetny i wysmakowany sposób, odwołując się do najlepszych tradycji teatru lalek.

Muzykę skomponował również słowacki twórca – Robert Mankovecky stale współpracujący z reżyserem.

W spektaklu wystąpią: Joanna Borer, Izabella Kurażyńska, Elżbieta Pejko, Anna Przygoda, Georgi Angiełow, Krzysztof Prygiel i Adam Wnuczko.

A o czym jest „Podróż na czternaście łap”? O zwierzętach, przyjaźni, zaufaniu …

Wygodne życie Lisicy, korzystającej z uroków pobliskiego podwórka, zostaje nagle zaburzone. Przyzwyczajona do luksusów bohaterka, jej syn Kłaczek i przyjaciółka – Kura wyruszają w niebezpieczną podróż w poszukiwaniu nowego domu – miejsca, w którym jest możliwa szczera międzygatunkowa przyjaźń. Nawet między drobiem i drapieżnikami.

Przedstawienie jest pełną dowcipu opowieścią drogi w poszukiwaniu bezpiecznego domu, wolnego od uprzedzeń.

Spektakl jest rekomendowany dla dzieci 5+.

Premiera odbyła się w sobotę, 11 czerwca 2016 r.

Najbliższe spektakle zaplanowano na:
2 listopada, godz. 10.oo
3 listopada, godz. 10.oo.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...