moj-zwierzyniec

„Mój zwierzyniec” to edukacyjny program dla dzieci, przedstawiający fascynujący świat dzikich zwierząt żyjących w Polsce. Gospodarzem i narratorem serii jest dr Andrzej Kruszewicz – miłośnik przyrody, świetny gawędziarz, dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Bohaterami jego opowieści są m.in. duże drapieżniki – takie jak wilki, rysie czy niedźwiedzie oraz mało znane gatunki np. kilkucentymetrowy zębiełek o wyglądzie myszy z długim ryjkiem; kolorowa salamandra plamista; żyjąca w koronach drzew, puszysta popielica; dożywający nawet 100 lat żółw błotny; chrząszcze oraz pajęczaki.

Oglądaj w TVP ABC w poniedziałki o godz. 10.oo i o godz. 15.35.

„Mój zwierzyniec” to edukacyjny program, przedstawiający fascynujący świat dzikich zwierząt żyjących w Polsce. Gospodarzem i narratorem serii jest dr Andrzej Kruszewicz – miłośnik przyrody, świetny gawędziarz, dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.
Bohaterami jego opowieści są m.in. duże drapieżniki – takie jak wilki, rysie czy niedźwiedzie oraz mało znane gatunki np. kilkucentymetrowy zębiełek o wyglądzie myszy z długim ryjkiem; kolorowa salamandra plamista; żyjąca w koronach drzew, puszysta popielica; dożywający nawet 100 lat żółw błotny; chrząszcze oraz pajęczaki.

Młodzi widzowie dowiedzą się, że w Polsce mieszkają ptaki o pięknych głosach i kolorowym upierzeniu, wcale nie brzydsze od tych egzotycznych, sprzedawanych w sklepach zoologicznych: błękitne zimorodki, turkusowe żołny oraz barwne kraski.

Cykl ma odkrywać przed dziećmi różnorodność otaczającej je przyrody oraz uczyć, jak ją obserwować.„Mój zwierzyniec” można oglądać w TVP ABC w soboty o godz. 15.35,
a powtórki – w niedziele o godz. 7.2o lub 11.3o,

w-swiecie-zwierzat