foto

Od połowy sierpnia w księgarniach są już 4. kolejne książki autorstwa Agnieszki Stelmaszyk z serii „Już czytam”, która ukazuje się nakładem wydawnictwa ZIELONA SOWA.

Seria „Już czytam” przeznaczona do samodzielnego czytania przez dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z książkami liczy
12 tytułów.

Pierwsze cztery ukazały się kilka miesięcy temu, w maju – następne cztery, a pod koniec wakacji – kolejne cztery.

Zabawne historyjki w nich opisane, z niesamowitymi bohaterami i ich niezwykłymi przygodami bawią i zachęcają do czytania.
Wartkie opowieści napisane prostym i barwnym językiem sprawiają, że lektura jest prawdziwą przyjemnością.

Duża czcionka i wesołe ilustracje uatrakcyjniają czytanie.

Książkeczki mają nieduży format, są poręczne dla małych, dziecięcych rączek.

Można je zabrać w każdą podróż – i bliską, i daleką, bo bez kłopotu mieszczą się nie tylko w plecaku, ale i w maminej torebce.

Na końcu każdej książki znajdują się: słowniczek, wyjaśniający trudne wyrazy i zadania, sprawdzające wiedzę wyniesioną z książek.

Seria została skonsultowana przez metodyka wczesnoszkolnej edukacji.W sierpniu ZIELONA SOWA wydała:

„Gdzie jest Kunegunda?” – Kuchnia polowa, namioty, latryna. I rozmarzone oczy Kunegundy. Czy istnieje coś piękniejszego niż harcerski obóz na łonie natury?! Ptaki śpiewają, drzewa szumią…
Zaraz, zaraz! A właściwie to gdzie jest Kunegunda?
Tę książkę zilustrował Wojciech Stachyra.

„Słoń w składzie porcelany” – Jejku! Rety! W naszym mieście kręcą film! Prawdziwy! Kamery! Filmowcy! Gwiazdy! Piotrek, Kuba, Albert, Laura i Amelka są przekonani, że to najlepszy moment, aby ich talent został wreszcie odkryty.
Doskonały plan, tylko co zrobić ze słoniem?!
Do tej publikacji wesołe ilustracje narysowała Ola Szpunar.

Kolejne sierpniowe propozycje to:

„Koniec z wygłupami” – Hurra! Koniec szkoły! Czas zacząć wakacje! Gdzie najlepiej wyjechać w poszukiwaniu letnich przygód? Do cioci Halinki! Wera, Sara, Iza i Dorota reaktywują Bractwo Leśnej Przygody.
Teraz wszystko może się zdarzyć. Nawet tajne śledztwo!
Autorką ilustracji jest Marianna Schoett.

„Akcja Morze!” – Ahoj, Szczury Lądowe! Adam i Tymek płyną naprzeciw nowej przygodzie! Mewowe gołąbki wesoło fruwają dookoła, a chłopcy nie mogą uwierzyć w to, co właśnie usłyszeli – Pod Zezowatą Flądrą szykuje się wielka afera. Ekologiczna katastrofa!
Cała nadzieja w chłopcach.
Trzeba ratować Bałtyk!
Barwnymi rysunkami tę książkę opatrzyła Kalina Zatoń.

18 maja w księgarniach pojawiły się:

„Fiord i zagubiony naszyjnik”
– Ratunku! Pomocy! Złodzieje! Krzyki cioci Cecylii postawiły na baczność cały dom. Klaudia, Arek i pies Fiord rzucają się na poszukiwanie zaginionych pereł. Czy przeszkodzi im w tym zielona parówka albo atak kretów?

„Tajemnica weneckiej maski”
Nieoczekiwane zaproszenie i stare, pełne kurzu i pajęczyn zamczysko w środku burzy. A do tego tajemniczy stryj Edward.
To może wróżyć albo niesamowite przygody, albo… niesamowite kłopoty.

„Zbawcy książek”
Ktoś w szkolnej bibliotece niszczy książki. Tosia i Kasia postanawiają przeprowadzić śledztwo i uratować książki. Ich odkrycie jest zaskakujące!
Czyżby był za to odpowiedzialny troll? Ale skąd się tu wziął?

„Upiorne andrzejki”
Wróżenie z fusów, lanie wosku i Chichocząca Chata… W andrzejki wszystko jest możliwe. Nawet jeśli chłopcy stroją sobie ciągle żarty, a dziewczynki mają tego powyżej uszu.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...