foto

Teatr PAPAHEMA, znany m.in. dzięki znakomitej „Calineczce dla dorosłych” przygotowanej wspólnie z Teatrem Montownia, pracuje nad nowym spektaklem „Alicja po drugiej stronie lustra”. Będzie go

Spektakl jest skierowany przede wszystkim do młodych widzów, ale nie tylko.
Twórcy pragną w przystępny i pełen humoru sposób wejść w dialog z młodymi odbiorcami i poruszyć jakże istotny temat poszukiwania własnej tożsamości.

„Alicja po drugiej stronie lustra” Lewisa Carrolla to z jednejstrony opowieść o wizycie małej dziewczynki w magicznej krainie zamieszkałej przez niezwykłe postacie, z drugiej zaś – historia o tym, jak nie dorosnąć i nie stracić przynależnej dzieciom wyobraźni. Jak zachować w sobie dziecięcy zachwyt, zdziwienie, ciekawość świata? C
o zrobić, by nie stracić siły tkwiącej w wyobraźni? Korzystając z konwencji teatru plastycznego, zabierze widzów w podróż, podczas której wraz z naszą bohaterką będą oni poszukiwali odpowiedzi na pytanie „Kim jestem?”. Zapraszamy na wycieczkę do krainy czystej fantazji!

„Alicja po drugiej stronie lustra” jest rekomendowana dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Twórcom zależało jednak na stworzeniu familijnego spektaklu, który przyciągnie do teatru całe rodziny – przejście na drugą stronę lustra przyda się także dorosłym. Dzięki fascynującej historii, pięknej scenografii, pomysłowym lalkom i znakomitej grze aktorskiej spektakl Teatru PAPAHEMA jest również atrakcyjny dla starszych widzów – młodzieży i dorosłych, zupełnie nie tracąc przy tym siły oddziaływania na najmłodszych.

W przedstawieniu są wykorzystane rzadko stosowane w polskich teatrach lalki – tintamareski. Pojawią się również elementy sztuki kuglarskiej (light show oraz szczudlarstwo) i profesjonalne sztuczki prestidigitatorskie.

Reżyserem spektaklu jest Przemysław Jaszczak. Projekt scenografii, lalek i plakatu to dzieło Mateusza Mirowskiego. Kostiumy wymyślił Adam Królikowski. Autorem muzyki jest Piotr Klimek.
W przedstawieniu występują: Paulina Moś, Helena Radzikowska, Paweł Rutkowski i Mateusz Trzmiel

Premiera „Alicji po drugiej stronie lustra” odbyła się 28 maja o godz. 12.oo w Teatrze POLONIA w Warszawie.
Kolejne spektakle również w POLONII 30 i 31 maja – także o godz. 12.oo.

1 czerwca przedstawienie można zobaczyć w stołecznym Och-Teatrze o godz. 10.oo i o godz. 12.oo.
Kolejne spektakle w Och-Teatrze 4 i 5 czerwca o godz. 12.oo.

Spektakl produkuje Teatr PAPAHEMA, który został założony przez ubiegłorocznych absolwentów kierunku aktorskiego na Wydziale Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku.
W skład zespołu wchodzą: Paulina Moś, Helena Radzikowska, Paweł Rutkowski i Mateusz Trzmiel.
„Alicja po drugiej stronie lustra” jest ich piątym spektaklem.

Marzą o możliwości realizacji swoich pomysłów łączących środki teatru, formy z teatrem aktorskim, dobrą literaturę ze współczesną wrażliwością i poczucie humoru z refleksją na temat kondycji człowieka.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...