foto

Nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN ukazała się niezwykła książka – „Hirameki”.

W tłumaczeniu na język polski HIRAMEKI oznacza olśnienie, inspirację. To właśnie poczuli Peng i Hu – autorzy książki – odkrywając to niesamowite zjawisko na parkiecie swojego atelier, na ścianach, na kartkach papieru do wycierania pędzli i na swoich koszulach.
Pomyśleli, że zwykła plama może być inspiracją do stworzenia wspaniałego działa sztuki! I tak stopniowo, dzień po dniu ze zwykłej, codziennej czynności malarzy powstała ciesząca się wielką popularnością forma sztuki. Na zajęciach z rysunku nawet niedoświadczeni nowicjusze popadali w zachwyt graniczący z euforią, kiedy z barwnych plam powstawały zadziwiające istoty.
Peng i Hu zaczęli kolekcjonować kleksy i plamy. Za swoje twórcze dokonania i oryginalny pomysł autorzy niedawno zostali odznaczeni cesarskim kleksem i wstęgą, a dwóm niedźwiedziom grizzli z ZOO w Zing – na cześć twórców hirameki – nadano ich imiona.

Hirameki doskonale ćwiczy nasze szare komórki, a dodatkowo to świetna zabawa dla ludzi w każdym wieku – od 3 do 103 lat!

To propozycja dla wszystkich kochających rysować oraz śledzących najnowsze trendy. Miłośnicy barw i konturów mogą eksperymentować i improwizować według własnej fantazji. Tylko wyobraźnia jest ograniczeniem. W każdej plamce są ukryte figury, które można zadziwiająco łatwo ożywić!

Hirameki jest błyskiem inspiracji, poczuciem radości i niespodziewanej satysfakcji. W hirameki spotykają się dwie podstawowe właściwości umysłu i ducha: poszukiwanie sensu oraz samopoznanie.
Mały kleks przez dodanie doń kilku kropek i kresek objawia swą prawdziwą istotę i poetycką naturę, pozostając w harmonii z fantazją oglądającego. W każdej plamce są ukryte kształty, które można zadziwiająco łatwo ożywić za pomocą kilku kresek. To niewyczerpane źródło inspiracji i wspaniałych przeżyć – daje nam radość tworzenia i zachwyca oko, rękę i mózg.

pozostałe aktualności