foto

Warsztatowa Akademia Musicalowa przy współpracy Teatru Muzycznego ROMA przygotowuje na ostatni weekend maja dwa fantastyczne koncerty musicalowe.

Warsztatowa Akademia Musicalowa tymi wspaniałymi koncertami świętuje swoje 10 urodziny.
Ta Niepubliczna Placówka Oświatowa powstała bowiem w październiku 2006 roku specjalnie z myślą o utalentowanych dzieciach, które chcą realizować swoje artystyczne marzenia.

Pierwszy koncert nosi tytuł „Musical FM – Więcej niż muzyka”. To muzyczne widowisko oparte na najpopularniejszych i najbardziej porywających utworach popowo-rockowych, które stały się również hitami znanych musicali. W jego wykonaniu weźmie udział około 600 młodych artystów WAM w wieku od 8 do 18 lat oraz wielu specjalnych gości – profesjonalnych aktorów musicalowych znanych z inscenizacji Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie. Widowisko obfituje w efekty multimedialne i barwną stylizację, efektowne układy choreograficzne oraz bajeczne kostiumy.

W tym koncercie między innymi usłyszymy piosenki z takich musicali jak „Moulin Rouge”, „We Will Rock You”, „Dreamgirls” i „Dirty Dancing”.
Całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony poprzez Fundację „Pasje z Marzeń” na obozy wakacyjne i zimowe oraz edukacyjne stypendia dla dzieci z ubogich rodzin.

Koncert „Musical FM – Więcej niż muzyka” można zobaczyć w Teatrze ROMA w Warszawie:
w sobotę 28 maja, o godz. 15.oo lub o godz. 19.oo i
w niedzielę, 29 maja, o godz. 14.oo i o godz. 18.oo

Drugi koncert to „Musicalowa Księga Bajek” – również muzyczne widowisko oparte na najpopularniejszych i najbardziej porywających utworach z bajek animowanych. W jego wykonaniu weźmie udział około 200 najmłodszych artystów Warsztatowej Akademii Muzycznej – w wieku od 4 do 7 lat oraz kilku specjalnych gości, w tym również profesjonalnych aktorów musicalowych znanych z inscenizacji Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie. Widowisko zachwyci widzów w każdym wieku – od maluszków do ich dziadków i pradziadków. Znakomite efekty multimedialne, efektowne układy choreograficzne, barwna stylizacja i bajeczne kostiumy oraz niezwykle uzdolnieni młodzi artyści to ogromne atuty spektaklu.

W koncercie między innymi usłyszymy piosenki z takich bajek jak „Księżniczka i Żaba”, „Piotruś Pan”, „101 Dalmatyńczków” i „Król Lew”.

Dochód również z tego koncertu będzie wspierał dzieci z biednych rodzin.

Widowisko „Musicalowa Księga Bajek” będzie wystawione w Teatrze Muzycznym ROMA tylko raz – w sobotę, 28 maja, o godz. 12.oo.

O Warsztatowej Akademii Musicalowej słów kilka…
Jej założycielem jest Paweł Podgórski – aktor i pedagog od lat związany z Teatrem Muzycznym Roma, w którym wykonywał główne role w musicalach: „Upiór w Operze”, „Taniec Wampirów”, „Koty”, „Grease” czy „Miss Saigon”.

Celem Warsztatowej Akademii Musicalowej jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności niezbędnych młodym artystom musicalowym oraz przygotowywanie autorskich projektów teatralnych, filmowych oraz muzycznych.

Wychowankowie szkoły uczą się w swoich grupach wiekowych wielu technik tańca, akrobatyki, musicalowego i estradowego śpiewu oraz uczestniczą w aktorskich zajęciach. Odbywają się one w dwóch siedzibach, w profesjonalnie przygotowanych salach. WAM dysponuje także własnym studiem nagrań oraz profesjonalnym sprzętem do zajęć akrobatycznych.

Kadra szkoły to zawodowo aktywni artyści, którzy występują na wielu muzycznych i dramatycznych scenach w Polsce i zagranicą oraz zawodowi instruktorzy i wykładowcy. Cechuje ich zamiłowanie do pracy z dziećmi i młodzieżą oraz wieloletnie doświadczenie. Instruktorzy – poza rzetelnym przygotowaniem warsztatowym do zajęć – pamiętają o konieczności zagwarantowania swoim wychowankom okazji do zabawy.

Młodzi artyści biorą udział w wielu krajowych i zagranicznych wyjazdach m.in. do Nowego Jorku, Paryża, Londynu, Krakowa, czy Gdyni, podczas których występują oraz kształcą się swój warsztat pod okiem znakomitych artystów musicalowych. Ferie zimowe i wakacje letnie mogą spędzać na obozach musicalowych WAM.

Honorowy patronat nad Akademią sprawuje Teatr Muzyczny Roma w Warszawie, który wielokrotnie doceniał jej wychowanków, angażując ich do swoich inscenizacji słynnych musicalowych produkcji.

Ponadto wychowankowie WAM biorą udział w prestiżowych uroczystościach, występują w filmach i serialach, pracują w dubbingu oraz nagrywają płyty. Droga do kariery artystycznej jest przed nimi otwarta bowiem wynoszą zaawansowane umiejętności w zakresie gry aktorskiej, tańca oraz śpiewu.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...