rodzina-treflikow

„Rodzina Treflików” to polski serial, który już ma rzesze małych i dużych fanów. Jest zrealizowany w technice animacji lalkowej przez Studio TREFL S.A.
Jego reżyserem jest współtwórca oscarowej produkcji – Marek Skrobecki.
Największą siłą i zaletą „Rodziny Treflików” jest fabuła zbudowana w oparciu o konwencję animowanego musicalu, który opowiada o zabawnych sytuacjach jakie w codziennym życiu spotykają Treflinkę, Treflika i innych bohaterów. To familijny serial, błyskotliwy i dowcipny. Promuje wiele wartości m.in.: tolerancję, szacunek, przyjaźń i rodzinne więzi.
Bajka opowiada zabawne historie, niczym z familijnej komedii sytuacyjnej, przekazując dzieciom wiedzę o świecie i życiowych postawach. Chwali przyjacielskie i otwarte podejście do innych, rozbudza ciekawość najmłodszych wobec otaczającego świata i odkrywa drzemiące za każdym rogiem nowe możliwości.
Serial wyróżnia się na tle innych animacji tym, że jest to musical.
W każdym z 39. ośmiominutowych odcinków są dwie piosenki, które towarzyszą pokazywanym wydarzeniom i są bądź to zabawnym komentarzem do treści bajki, bądź rozwinięciem akcji.
Dotychczas zrealizowano 3 serie po 13 odcinków każda. Teraz czekamy na serię 4.

Kolejnym sąsiadem jest pan Robobot, mały robot wynalazca.
Czasami pojawia się także ciocia, przedstawiona jako czarownica (gdyż lata na miotle).
Pewnego dnia w pokoju dzieci pojawia się tajemniczy przybysz z odległej krainy. Jest nim Mały Wujcio, który wyglądem przypomina skrzata i ma wiele magicznych mocy. Wujcio towarzyszy Treflikowi i Treflince w małych i dużych przygodach, czasem zabiera ich na dalekie wyprawy, jednocześnie pomaga dzieciom w rozwiązywaniu problemów. Zapoznaje je z ważnymi wartościami, takimi jak przyjaźń, szacunek, uczciwość. i tolerancja.

Trefliki to rodzina psowatych, człekokształtnych stworków złożona z tatusia, mamusi, czteroletniego Treflika i jego siostry – sześcioletniej Treflinki.

Mają oni dziadka i babcię, którzy czasami ich odwiedzają.
Jest także pan Jareczek, dozorca, który śpiewa i gra na gitarze własne piosenki oraz jego wnuczek Gonduś.
W sąsiedztwie rodziny mieszkają król z królową, którzy przechadzają się w szatach, koronach i jeżdżą karetą, ale robią też normalne zakupy w sklepie spożywczym.

poznaj-trefliki