foto

Już 18 maja do sprzedaży trafi biografia Roberta Lewandowskiego dla dzieci – „Lewandowski. Wygrane marzenia”, autorstwa Dariusza Tuzimka.
To najnowsza książka z piłkarskiej serii Wydawnictwa EGMONT o słynnych piłkarzach – „Mali mistrzowie”.

„Lewandowski. Wygrane marzenia” to biografia najlepszego polskiego piłkarza, kapitana reprezentacji Polski, sportowca, który był najlepszym strzelcem eliminacji do mistrzostw Europy w 2016 roku.
To wielogodzinne rozmowy Dariusza Tuzimka, dziennikarza sportowego, z bohaterem, a także z jego mamą, żoną, siostrą, menedżerami, przyjaciółmi, trenerami i z kolegami z boiska.
W książce znajdują się zdjęcia z prywatnego archiwum rodziny Lewandowskich, unikatowe materiały z treningów oraz najlepsze ujęcia z boiska. Nie brakuje szczegółowego opisu najważniejszych meczów w karierze Roberta, który w ubiegłym roku zajął 4 miejsce w plebiscycie o Złotą Piłkę.

Młodzi czytelnicy poznają Roberta Lewandowskiego nie tylko jako światowego piłkarza, ale także jako chłopca, który lubił sport i odnosił w nim sukcesy. Czasem coś spsocił, czasem dostał kiepską ocenę w szkole, albo miał utarczkę z siostrą.
Warto zajrzeć do świata chłopaka, który na piłkarskim boisku wygrał własne marzenia. I pomimo wielkiej sławy i pieniędzy do dziś pozostał skromnym człowiekiem, dając wzór do naśladowania nie tylko fanom piłki nożnej.

Pisząc biografię Roberta Lewandowskiego, Dariusz Tuzimek, wykorzystał całą swoją wiedzę o piłce nożnej oraz historie, które poznał, dzięki rozmowom nie tylko z samym bohaterem, lecz także z jego najbliższą rodziną, menedżerami, przyjaciółmi, trenerami oraz kolegami z boiska.

To te rozmowy, a także trzymająca w napięciu narracja sprawiły, że powstała książka, która pokazuje dzieciom drogę Roberta do wielkiej kariery. Poznajemy chłopca, a później sportowca, który swoje osiągnięcia zawdzięcza ciężkiej pracy i ogromnej konsekwencji.

Dariusz Tuzimek jest dziennikarzem prasowym i telewizyjnym, znanym felietonistą, zdobywcą „Piłkarskiego Oskara” dla najlepszego dziennikarza prasowego w 2006 roku. Publikował m.in. na łamach „Przeglądu Sportowego”, „Polska – The Times” i „Gazety Wyborczej”. Kibice znają go z relacji sportowych dla TVP, Canal Plus, TVN, TVN24 oraz nSport. Obecnie jest związany z Wirtualną Polską i portalem Futbolfejs.pl. Futbol to jego hobby, a drużyna biało-czerwonych była jego pierwszą miłością. W wolnych chwilach jest kapitanem Piłkarskiej Reprezentacji Dziennikarzy. Z prawdziwą przyjemnością kopie też piłkę z własnym synem.
Dariusz Tuzimek przegadał z Robertem Lewandowskim o piłce wiele godzin, nie tylko przy okazji oficjalnych wywiadów. Te rozmowy – prowadzone przez kilka lat dziennikarskiej pracy – pomogły mu dobrze poznać najlepszego polskiego piłkarza.
I lepiej przedstawić go w książce najmłodszym kibicom Roberta.

Do tej pory w piłkarskiej serii EGMONTU „Mali mistrzowie” ukazały się:
„MESSI. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem” – ta książka która zdobyła tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej 2014 roku w konkursie „Przecinek i kropka”, „Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce” „Ibra. Chłopak, który odnalazł własną drogę”
Seria przez wiele tygodni królowała na listach bestsellerów, a prawa do niej zostały sprzedane już do 7 krajów.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...