foto

W połowie maja 2016 Agencja Muzyczna Polskiego Radia wydała płytę „Piosenki nie tylko o zwierzętach” z tekstami śpiewającej Izabeli Byry, z muzyką jej oraz panów – Wojtka Trusewicza i Bartka Rzeczyckiego.
Płytę można kupić w: sklepie internetowym Polskiego Radia, w dużych sieciowych sklepach z płytami i książkami, w małych księgarniach i sklepikach o podobnym profilu.

Nowatorstwo i niezwykłość tej płyty polega na poważnym potraktowaniu dziecka-słuchacza, zarówno w sferze tekstowej jak i muzycznej, choć z dużą dozą dowcipu.

Co niezwykłego jest w „„Piosenkach nie tylko o zwierzętach”? Z pewnością mają zabawne i inteligentne teksty, chętnie powtarzane nie tylko przez dzieci, ale też przez dorosłych. W końcu „100 kilo sympatii i zero apatii” to cecha nie tylko małych hipopotamów, a czasem każda „królewna w ładnej sukience, może mieć brudne ręce”. Jedno jest pewne: tylko „Myszka Franciszka, w zjadaniu sera do zera, jest mistrzem świata. Tratatatata.”

Teksty piosenek są interesujące, uczą nowych wyrazów, prowokują do zadawania pytań, a jednocześnie dzieci bardzo szybko je zapamiętują.
Proste kompozycje łatwo wpadają w ucho.
Piosenki są niezwykle oryginalnie zaaranżowane, pojawia się w nich mnóstwo instrumentów: banjo, ukulele, dzwonki, dzwoneczki, kotły, trąbka, puzon…, do tego ciepły wokal, śmiechy dzieci, śpiew ptaków.

W opracowaniu i nagraniu udział wzięli wspaniali muzycy: Wojciech Trusewicz, Bartłomiej Rzeczycki, Rafał Gańko, Adam Kłosiński, Izabela Byra, a realizacją zajął się Paweł Gawlik, który ma on na koncie wiele bardzo znanych płyt dla dzieci.
A wszystko to po to, by zachwycić najmłodszych.

Twórczynią projektu jest Izabela Byra – autorka tekstów, kompozytorka, wokalistka zespołów Żywiołak, Village Kollektiv, Warsaw Afrobeat Orchestra, laureatka wielu nagród, w tym Grand Prix na festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja. Śpiewa również tradycyjnym „białym głosem”.
W marcu 2015 r formacja Warsaw Afrobeat Orchestra wydała płytę w Ubiquity Records w USA, wytwórni specjalizującej się w muzyce korzeni. Muzyka, którą wykonuje artystka, wymaga niezwykle silnego głosu i dużej ekspresji.
Tym bardziej interesujące jest muzyczne spotkanie takich środków z delikatniejszą formą przekazu – piosenkami dla najmłodszych. Wsparcie świetnych muzyków dodało projektowi jeszcze większej finezji i muzycznej dynamiki oraz rozmaitych „smaczków”.

Na płycie występują: Izabela Byra – śpiew, Bartek Rzeczycki – instrumenty klawiszowe, Adam Kłosiński – puzon, Rafał Gańko – trąbka.

Płyta już ma doskonałą opinię wśród rodziców i dzieci.

Jej promocja będzie miała miejsce na antenie Polskiego Radia, w blokach programowych dla dzieci Regionalnych Rozgłośni Polskiego Radia, u nas – w TVP ABC, a także w mediach społecznościowych i na portalach parentingowych.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...