foto

Wydawnictwo Naukowe PWN wydało kolejną książkę dla młodych miłośników komputerów, w której w przystępny sposób i z humorem są wyjaśnione informatyczne zawiłości. Publikacja jest adresowana do dzieci w wieku 10+ i ich rodziców.

Nowość PWN – „Nauka programowania z Minecraftem. Buduj niesamowite światy z wykorzystaniem mocy Pythona!” to „blokowe” wprowadzenie do programowania.

Pokonaliście pnącza, podróżowaliście do głębokich jaskiń, a może nawet dotarliście na sam koniec i z powrotem, ale czy kiedyś udało Wam się zmienić miecz w magiczną różdżkę? Zbudowaliście pałac w mgnieniu oka? Zaprojektowaliście własną, zmieniającą kolory podłogę do tańca disco?
W książce Nauka programowania z Minecraftem zrobicie to wszystko i jeszcze więcej dzięki sile Pythona, bezpłatnego języka używanego przez miliony zawodowców i początkujących programistów!

Książka zaczyna się od krótkich, prostych lekcji Pythona, a następnie zachęca do wykorzystania nowych umiejętności do modyfikowania Minecrafta, aby osiągać natychmiastowe i robiące wrażenie wyniki.

Dzieci, które sięgną po tę publikację nauczą się, jak dostosowywać Minecraft, aby tworzyć minigry, kopiować całe budynki i zamieniać nieciekawe bloczki w złoto. Nauczą się także pisać programy, które:
• zabiorą ich na wycieczkę po świecie Minecrafta dzięki automatycznej teleportacji,
• na pstryknięcie palca tworzą ogromne pomniki, piramidy, lasy i inne rzeczy!,
• tworzą sekretne przejścia, które otwierają się, gdy włączymy ukryty przełącznik,
• tworzą straszne miasto duchów, które znika i się pojawia w innym miejscu,
• pokazują dokładnie miejsce, gdzie trzeba kopać, aby znaleźć rzadkie bloki,
• rzucają urok, aby kaskada kwiatów (lub dynamit, jeśli dzieci mają odwagę!) podążała za każdym naszym ruchem,
• wyrządzają szkody poprzez podstępne pułapki z lawy i klątwy, które powodują wielkie powodzie.

Niezależnie od tego, czy młody człowiek jest megafanem Minecrafta, czy nowicjuszem, ujrzy Minecrafta w nowym świetle, ucząc się jednocześnie podstaw programowania. Oczywiście można spędzić cały dzień, szukając cennych zasobów lub budując ręcznie swoje rezydencje, ale dzięki sile Pythona, to jest już przeszłość!

Autorem książki jest Craig Richardson – twórca oprogramowania i nauczyciel Pythona. Pracował dla fundacji Raspberry Pi Foundation, uczył programowania w liceum oraz prowadził wiele warsztatów z programowania w języku Python w Minecrafcie.

Kod z tej książki będzie działał w Windows 7 lub nowszej wersji systemu, w OS X 10.10 lub nowszym albo Raspberry Pi.
Szczegółowe wymagania podano na ostatniej stronie.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...