foto

Za górami, za lasami, w magicznym Szepczącym Lesie, razem z przyjacielem – reniferkiem Chichotkiem, mieszka sympatyczny wiking Tappi.
Dzieci pokochały bohaterów, stworzonych przez Marcina Motkę i z niecierpliwością wyglądają kolejnych części kolejnych części ich przygód. Zatem rodziców ucieszy wiadomość, że ZIELONA SOWA wydała właśnie „Wyprawę Tappiego na Ognistą Wyspę”.

„Wyprawa Tappiego na Ognistą Wyspę” to kolejna, już piąta część przygód wesołego, dobrodusznego wikinga, opatrzona ślicznymi czarno-białymi ilustracjami Marty Kurczewskiej, rozbudzającymi dziecięcą wyobraźnię.
Jest przeznaczona dla sześcio-ośmiolatków, a duże litery zachęcają do prób samodzielnego czytania.
To zbiór kilkunastu historyjek. O czym są?

Do Szepczącego Lasu przybywa Strofka – kruk mieszkający na Ognistej Wyspie. Strofka opowiada mieszkańcom o trzech złych czarodziejach, którzy opanowali wyspę i wprowadzili złe i krzywdzące rządy.
Trzej czarodzieje uwielbiają płatać psikusy, na przykład wrzucili do wnętrza Wulkanu wielki głaz, a ten zaczął mieć tak uciążliwą czkawkę, że mieszkańcy wyspy zmienili mu imię na Wulczkan. Tappi, jak zawsze, chce pomóc nieszczęśliwym mieszkańcom wyspy. Szykuje więc Smoczy Łeb do kolejnej wyprawy. Tym razem Chichotek zostaje w Szepczącym Lesie, a jego miejsce u boku Tappiego zajmuje ktoś inny…

Opowieści o przygodach Tappiego i jego przyjaciół skradły serca małych czytelników.
Dlaczego?

Historyjki są wyjątkowo ciepłe, pogodne i pełne pozytywnych emocji.
Wiking Tappi to na wskroś dobry bohater, choć wcale nie idealny. Jak każdy, ma swoje małe wady i przywary – bywa gapowaty, czasami krzyknie za głośno, a kiedy śpiewa, fałszuje tak bardzo, że wszystkie zwierzęta uciekają mu z drogi. Ale Tappi ma też ogromne serce, jest lojalny wobec przyjaciół, chętny do poznawania nowych i zawsze gotowy do obrony słabszych. Przyjaźń jest dla niego najważniejsza na świecie. Kiedy więc przemierzamy z nim Szepczący Las i poznajemy innych mieszkańców tej baśniowej krainy, my również zyskujemy wielu nowych przyjaciół.

Atutem serii są wspaniałe ilustracje Marty Kurczewskiej. Dzieci lubią i doceniają dobre ilustracje, nawet jeśli nie są kolorowe. Obrazki stworzone przez panią Martę są wyraziste i czytelne, a jednocześnie wprowadzają w baśniowy klimat. Intrygują, pobudzają wyobraźnię i wywołują uśmiech na dziecięcych buziakach..

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...