foto

Wydawnictwo NATIONAL GEOGRAPHIC POLSKA przygotowało kolejną niespodziankę dla fanów Neli Małej Reporterki. W księgarniach już jest 5. część serii „Podróże Neli” pt. „Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany”.

Najlepszą rekomendacją dla najnowszej lektury są słowa autorki:

„Cześć!

Nazywam się Nela i mam dziesięć lat. A „Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany” to już moja piąta książka z serii PODRÓŻE z NELĄ. Nie licząc „Kalendarza Przygodnika”, oraz „Zabaw z Nelą”.

Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i tak jak on jestem reporterką – podróżnikiem. W moich filmach i książkach pokazuję dzieciom świat, zwierzęta i dalekie kultury! Uwielbiam podróżować!

Byłam w wielu interesujących krajach na różnych kontynentach. W Afryce zwiedziłam m.in. Etiopię, Zanzibar, Kenię, Tanzanię i Mauritius. W Azji – Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Indonezję, Filipiny, Wietnam, Sri Lankę, Birmę i Japonię. W Ameryce Południowej – Peru, Boliwię, Chile, a w Północnej – Kostarykę, Panamę, a ostatnio - również Dominikanę.

Zapraszam Cię w niezapomnianą podróż. Opowiem o pięknych miejscach, które poznałam i o fascynujących zwierzętach, które zobaczyłam.

Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możesz podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody! Pakuj się i jedź ze mną! ”

W książce „Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany” czytelnicy podążają śladami Neli w najbardziej odległe zakątki świata. Począwszy od malowniczych krajobrazów Wietnamu, przez zapominane miasto plemienia Machu Picchu czy boliwijską Drogę Śmierci, aż do wioski etiopskiego plemienia Galeb. Czytelnicy razem z Nelą obserwują dzikie oceloty, w Ameryce Południowej poznają tradycję strojenia andyjskich lam, w Panamie zaś wspólnie tropią trujące żaby. Nie zabraknie również podwodnych przygód i nurkowania przy wraku!

„Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany” to książka po brzegi wypełniona nie tylko przygodami dziesięcioletniej reporterki, ale także kolorowymi zdjęciami z podróży, mapami i ciekawostkami. Atrakcją zarówno dla przedszkolaków, jak również starszych dzieci są ukryte w książce QR kody. Po ściągnięciu specjalnej, darmowej aplikacji, czytelnicy zyskują dostęp do dodatkowych i niepublikowanych wcześniej filmików z przygodami, które opowiada Nela.

Książka, jak i wcześniejsze tomy serii PODRÓŻE NELI, jest pięknie wydana.
Zamieszczono w niej dużo barwnych zdjęć. Są też osobiste dopiski Neli i dużo interesujących informacji o egzotycznych krajach, zwierzętach i roślinach.

Dzięki takim lekturom daleki świat staje się dzieciom bliższy.
W domowym zaciszu mogą poznawać odległe zakątki Ziemi i jej różnorodność. Mogą zachwycać się różnorodnością naszego globu, uczyć i bawić.


Książka „Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany” to doskonały, mądry upominek dla każdego młodego czytelnika.

Zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie z Nelą i jej najnowszą książką. Odbędzie się ono w Warszawie już 16 kwietnia.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...