oto

Jeśli Twoje dziecko dopiero poznaje świat, warto przeczytać mu sympatyczną książkę, z której m.in. można dowiedzieć się, dlaczego żyrafa ma długą szyję. Ojciec Leon Knabit udowadnia, że świat nie jest tak zwyczajny, jak nam się wydaje i z dziecięcą werwą tłumaczy niezwykły proces jego powstawania!

Kika dni temu nakładem Wydawnictwa Esprit ukazała się książeczka dla dzieci autorstwa o. Leona Knabita „Dlaczego żyrafa ma długą szyję?”.
To lektura skierowana do każdego dziecka i ciekawego świata i jego rodziców!

Popularny tyniecki duchowny w uroczy i błyskotliwy sposób przeprowadza małych czytelników przez świat zwierząt – ptaków, wielkich ssaków, gadów i maleńkich owadów.
Z charakterystycznym dla siebie dowcipem tłumaczy, że tylko Ktoś niezwykły mógł stworzyć szczerego psa, tajemniczego kota, inteligentną świnię, zagadkową żyrafę i… samego ojca Leona!
Zachęca do otaczania troską zwierząt, zwraca szczególną uwagę na te zamknięte w zoo.
Nie przechodzi obojętnie nawet wobec złośliwej pchły czy komara, bo jak podkreśla, każde z nich jest ukochane przez samego Pana Boga.

Znakomite uzupełnienie wesołych historii stanowią piękne ilustracje, które w przejrzysty sposób ukazują kształty i kolory ziemskich stworzeń.

Książeczka jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ale dzięki swojej błyskotliwości przypadnie do gustu czytelnikom w każdym wieku.
Bo przecież chyba każdy z nas co jakiś czas zastanawia się, dlaczego żyrafa ma długą szyję…

pozostałe aktualności