foto

Jeśli Państwa dzieci są miłośnikami zwierząt, mamy dobrą wiadomość. W księgarniach można już kupić pierwsze dwa tytuły z nowej serii „Przyjaciele zwierząt”. Książki ukazały się nakładem wydawnictwa ZIELONA SOWA.

„Przyjaciele zwierząt” to lektury dla małych wielbicieli polskiej przyrody i zwierząt mieszkających w naszych lasach, górach i w morzu.
Każdy tom opowiada odrębną historię zwierząt, które dzięki pomocy ludzi przetrwały i bezpiecznie wróciły do swoich naturalnych środowisk.
Opowieści są ciepłe, wzruszające, sympatyczne, niosą pozytywne, pouczające przesłanie.
Seria uczy dzieci empatii, wrażliwości na krzywdę zwierząt. Pokazuje, że nie można być obojętnym, gdy naszym mniejszym braciom grozi niebezpieczeństwo, często na skutek działań ludzi. Dodatkowo podkreśla, że najlepszym miejscem życia zwierząt jest naturalne środowisko.

Na końcu każdej książki znajduje się miniencyklopedia o zwierzęciu, które było głównym bohaterem danej opowieści. Mały czytelnik znajdzie tam istotne informacje danym gatunku, ciekawostki, statystyki, miejsca występowania.

Autorką książek nowego cyklu jest Aniela Cholewińska-Szkolik.

Pierwsza z nich to „Chaber, mały wilczek”. O czym opowiada?

Rodzina państwa Sosnowskich – pan Adam – leśniczy, jego żona – Alicja i dwójka pociech – Wojtek i Amelka – kocha zwierzęta.
Pewnego dnia znajdują w lesie małego, wycieńczonego wilczka. Jego stado zostało zaatakowane przez ludzi, którzy chcieli pozbyć się wilków z okolicy.
Sosnowscy zabierają przerażone zwierzątko do leśniczówki, gdzie cała rodzina robi wszystko, aby go uratować.
Dzieci nadają wilczkowi imię Chaber. Niestety nadchodzi dzień rozstania.

Czy Chaber wróci do lasu? Czy odnajdzie swoją wilczą rodzinę i bezpiecznie wróci do stada?

Druga to „Nowy dom zajączków”, której bohaterami są również członkowie rodziny Sosnowskich. Tym razem pod ich opiekę trafiają dwa małe zajączki ze schroniska Pani Heleny, która prowadzi Leśny Azyl. Dzieci opiekują się zajączkami i starają się je oswajać z lasem, aby, kiedy podrosną, mogły tam wrócić.
Niestety jeden z nich nie najlepiej sobie radzi w naturalnym środowisku. Ale to nie koniec kłopotów… Okazuje się, że wniosek Pani Heleny o dotację na prowadzenie schroniska został odrzucony. Co teraz stanie się z jej innymi podopiecznymi – z rannymi lisem, sową, sarenkami i pozostałymi zwierzętami, które mieszkają w Leśnym Azylu?

Prawda, że książki zapowiadają się niezwykle interesująco?
Są przy tym napisane dużym drukiem, który zachęca dzieci rozpoczynające przygodę z literaturą do samodzielnego czytania.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...