foto

Czy Państwo znają serię PROGRAMOWANIE na WESOŁO, która ukazuje się nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN? Jest godna polecenia.
5 kwietnia zaplanowano premierę kolejną książkę z tej serii – „ScratchJr. Oficjalny podręcznik”.

ScratchJr to bezpłatny język wprowadzający do programowania komputerowego, który działa na urządzeniach iPad oraz na tabletach z systemem Android.
ScratchJr powstał na bazie Scratcha, bardzo popularnego języka programowania, używanego przez miliony dzieci na całym świecie. Pozwala młodszym dzieciom tworzyć ich własne, wesołe animacje, interaktywne opowiadania i dynamiczne gry.

„ScratchJr. Oficjalny podręcznik” to znakomity towarzysz tej bezpłatnej aplikacji, który ułatwia kodowanie i zabawę.
Dzieci uczą się programować, łącząc bloczki kodu, aby postacie poruszały się, skakały, tańczyły i śpiewały.

Każdy rozdział obejmuje kilka zadań, które opierają się na poprzednich zadaniach, tworząc ostateczny projekt. Te przydatne zadania pomagają dzieciom rozwijać informatyczny sposób myślenia, rozwiązywać problemy oraz umiejętności projektowe. Każde zadanie zawiera:
* wskazówki krok po kroku, które łatwo prześledzić,
* sposoby łączenia zadań z czytaniem, pisaniem i matematyką,
* wskazówki dla dorosłych i nauczycieli,
* kreatywne wyzwania do dalszej nauki.


Po wykonaniu zadań z książki dzieci staną się gotowe na różne nowe przygody z programowaniem!

Będą umiały zrobić fajne rzeczy, zaprogramować mała potańcówkę, utworzyć farmę starego MacDonalda czy zaprojektować grę „Unikaj kotów”!

W serii PROGRAMOWANIE na WESOŁO dotychczas ukazały się „Magia Ruby”, „Python dla dzieci”, a także „JavaScript dla dzieci”.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...