foto

Iwo ma 12 lat i o trzy lata młodszego brata – Borysa. Jest uczniem IV klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 92 w Warszawie.

Iwo z Boryskiem, oprócz codziennych walk i żartów, od kilku sezonów występuje na scenie i przed kamerami. Chłopiec stawiał pierwsze kroki na planie filmowym jako pięciolatek – w dziecięcych programach: MiniKształty, MiniCyferki i MiniKolory. Był też głównym bohaterem w serialu „Dzieciaki MiniMini”.
Obecnie jest młodym aktorem Teatru Syrena („Królowa Śniegu”) i Teatru Powszechnego („Iwona, księżniczka z Burbona”). Uczęszcza na zajęcia filmowo-aktorskie do Małej Filmówki przy WSF, bierze udział w rożnych projektach młodych twórców. Uwielbia pracę na planie filmowym, w studiu dubbingowym (ostatnio „Pinokio” czy gra „Wiedźmin III”) oraz w studiu Polskiego Radia.


Iwo również lubi szkołę. Jest jednym z najlepszych uczniów. Uwielbia język polski – jest w szkolnej czołówce mistrzów ortografii, pisze barwne opowiadania, osiąga też sukcesy w konkursach recytatorskich.
Przyroda i historia to także koniki Iwka.
Poza tym chłopiec pięknie maluje, głownie akwarelami, rysuje wesołe komiksy i satyryczne rysunki. Pilnie uczy się trzech języków obcych: angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego.

Świetnie pływa, jeździ na rowerze, rolkach, wspina się na ścianki i szaleje w parkach linowych, próbuje grać w tenisa. Latem uprawia windsurfing, a zimą jeździ na nartach i łyżwach.

Przez 3 lata Iwo trenował szermierkę, a ostatnio zaprzyjaźnił się z judo.
Od kilku lat jego hobby jest architektura. Uczęszcza na zajęcia Akademii Młodego Architekta.
W tym roku zafascynowała go fotografia. Marzeniem chłopca jest zostać w przyszłości fotoreporterem – podróżnikiem i pracować dla National Geographic.


Iwo dołączył do ekipy „Masz Wiadomość” w kwietniu 2015 – najpierw jako reporter. Od maja można go było oglądać jako jednego z prowadzących ten program.

Od marca 2016 Iwo jest w grupce Waszych rówieśników, którzy są gospodarzami „Teleranka” – kultowego programu Telewizji Polskiej.