foto

W najbliższy weekend – 23 i 24 kwietnia – odbędzie 4. edycja Festiwalu Książki Dziecięcej „Tere-Fere”. Tegoroczne spotkanie z literaturą dla najmłodszych zaplanowano w wyjątkowej zabytkowej przestrzeń Domu Towarowego Braci Jabłkowskich, w samym sercu Warszawy.
Gośćmi Festiwalu będą m.in. Magdalena Różczka, Sylwia Chutnik, Patryk Zakrocki i Daniel de Latour.
Liczne spotkania autorskie, 30 bezpłatnych warsztatów dla dzieci przez cały weekend, kino oraz muzyka na żywo – wszystko to rozpocznie się w Światowym Dniu Książki.

Festiwal Tere-Fere tradycyjnie będzie świetną okazją do spotkania z ulubionymi autorami. Pisarze i ilustratorzy poprowadzą warsztaty i spotkania, podczas których mali czytelnicy wczują się w role artystów.
Do zabawy ze sztuką zaprosi dzieci Daniel de Latour, a pod okiem Poli Fedyszyn powstaną literkowe breloki.
Animator warszawskiej sceny improwizowanej – Patryk Zakrocki – zabierze widownię do minikina na seans z bajkami kliszowymi i muzyką na żywo.
Z dziećmi spotkają się także m.in. Sylwia Chutnik, Dorota Kassjanowicz oraz Ewa Świerżewska.
Podczas Festiwalu odbędzie się również oficjalne ogłoszenie wyników konkursu „Przecinek i Kropka” na Najlepszą Książkę Dziecięcą organizowanego przez Empik. O tym konkursie mogą Państwo przeczytać TUTAJ. Nagrodę wręczy ambasadorka konkursu – Magdalena Różczka.

„Tere-Fere” to nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim święto literatury. Pierwszy dzień tegorocznej edycji Festiwalu przypada w Światowym Dniu Książki. Wystawcy zaprezentują bogatą ofertę klasyki i nowości. Swoją obecność na Festiwalu zapowiedzieli wydawcy specjalizujący się w literaturze dziecięcej: Dwie Siostry, Ezop, Łajka, Wytwórnia, Zakamarki, Muchomor, Poławiacze Pereł, Albus, Widnokrąg, Bajki Grajki, Studio Blok, Kultura Gniewu, TASHKA, Sierra Madre, Mamania, Tako, Muza, Audioliber, PoradniaK, REA oraz księgarnie: Badet, Lamala, Bullerbyn, Antykwariat Grochowski, TMC, Empik.

W tym roku po raz pierwszy na Tere-Fere będzie można znaleźć najlepsze komiksy. Wystarczy odwiedzić stoisko Kultury Gniewu, by zapoznać się z publikacjami serii „Krótkie Gadki” skierowanej do najmłodszych odbiorców. Specjalnie dla gości Festiwalu Antykwariat Grochowski przygotuje zestawienie najpiękniejszych wydań literatury dziecięcej z lat 50. i 60., dzięki czemu także dorośli będą mieli okazję przypomnieć sobie swoje pierwsze literackie fascynacje. Wśród wystawców pojawią się również firmy, oferujące zabawki i design dla dzieci, wyróżniające się najwyższą jakością i kreatywnością.

Warsztaty plastyczne poprowadzą znakomici ilustratorzy, m.in. Daniel de Latour, Paweł Mildner oraz Piotr Nowicki, który zapozna uczestników z przygodami pary słynnych detektywów – Misia Zbysia i Borsuka Mruka. Młodych czytelników z pewnością ucieszy obecność pisarek: Doroty Kassjanowicz i Justyny Bednarek. Autorzy książeczki „Wszystko dla Klary, czyli historia pewnego pomysłu” podpowiedzą jak z sukcesem realizować swoje plany, od pomysłu do efektu. Będzie także okazja, by zrobić coś dla innych! Na warsztatach z tyflografiki powstaną niezwykłe prace – grafiki dotykowe, które przekażemy dzieciom z niepełnosprawnością wzroku.

Pomysłodawcą Festiwalu jest wydawnictwo MUZA SA, a jego celem – wsparcie rozwoju czytelnictwa wśród najmłodszych, promocja wartościowej literatury dziecięcej oraz podkreślenie, że kontakt z książką to nie tylko nauka, ale także świetna zabawa. Współorganizatorem Festiwalu jest Empik. W poprzednich edycjach wzięło udział ponad 60 wystawców, których stoiska odwiedziło 12 000 gości.

Zapraszamy na Festiwal Tere-Fere w weekend, 23 i 24 kwietnia w godz. 1o – 18
Z programem festiwalu mogą się Państwo zapoznać, otwierając załącznik na górze strony.

Wszystkie festiwalowe wydarzenie i wstęp na imprezę są bezpłatne, na część z nich obowiązują zapisy pod adresem mailowym terefere@muza.com.pl.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...