foto

Rozpoczęła się wiosna, a w jej pierwszym dniu w księgarniach pojawiła się nowa książka Toma Justyniarskiego „Mój przyjaciel bocian”. Publikacja ukazała się nakładem wrocławskiego wydawnictwa POLIGRAF.

„Mój przyjaciel bocian” to kolejna znakomita książka Toma Justyniarskiego, która podobnie jak poprzednia publikacja tego autora – „Psie troski" – z pewnością podbije serca nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

To niezwykła, współczesna opowieść, oparta na prawdziwych wydarzeniach, traktująca o przyjaźni pomiędzy bocianem, który wypadł z gniazda, a jego troskliwym opiekunem – jedenastoletnim chłopcem.

Akcja tej wciągającej lektury rozgrywa się w Warszawie, potem na Mazurach, a kończy w Ankarze – stolicy Turcji.

Głównym bohaterem, a jednocześnie narratorem, który opowiada nam swoją historię jest Piotruś Gniazdo, zwany przez szkolnych kolegów Gniazdkiem.

Książka nie tylko znakomicie uczy miłości do zwierząt, ale także jest świetną lekcją empatii, wierności oraz przyjaźni. Autor w historię chłopca doskonale wplótł edukacyjne wątki.

Tom Justyniarski jest pisarzem i obrońcą zwierząt, rzecznikiem Towarzystwa Obrony Zwierząt RP, podróżnikiem, który zwiedził ponad 70 krajów. Jest autorem najnowszej szkolnej lektury pt.; „Psie troski”, która zajęła I miejsce w rankingu TOP 10 Ministerstwa Edukacji Narodowej. Pan Tom postanowił, że nauczy dzieci jak kochać zwierzęta. Do tej chwili odwiedził 60 tysięcy uczniów w szkołach w całej Polsce.

TVP ABC poleca jego książki.

Więcej o poprzedniej publikacji Toma Toma Justyniarskiego mogą Państwo przeczytać TUTAJ.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...