foto

Już po raz trzeci wydawnictwo POŁAWIACZE PEREŁ świętuje Międzynarodowy Dzień Kobiet, wybierając 8 marca na premierę książki, która jest literackim hołdem złożonym pracującym kobietom – mamom.

Po „Kosmonautce”, która ukazała się w 2014 roku i „Strażaczce”, wydanej w 2015, 8 marca 2016 do księgarni trafia „Agentka”. To zabawna, przewrotna i interesująca lektura dla dzieci w wieku od 3 lat do…. – górna granica nie jest określona, bo zaintryguje i ubawi również dorosłych.

Na karty „Agentki” zaprasza tandem – Piotr Wawrzeniuk – autor tekstu i Dorota Wojciechowska, która wykonała ilustracje.

O czym opowiada ta książka?
Czytelnicy poznają 12 mam, które z powodzeniem łączą pracę zawodową z życiem rodzinnym. Pokazują, że marzenia o wyborze przyszłego zawodu mogą spełnić się dla wszystkich. Wśród pracujących mam są: hydrauliczka, matematyczka, leśniczka ….
Mamy to prawdziwe pionierki! Są pozytywnym wzorcem dla dzieci (zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców!), żeby w przyszłości odważnie realizowały swoje marzenia.
Mama kaskaderka „nie używa napojów wyskokowych”, a złotniczka trenuje z dziećmi karate, które u niej jest „najwyższej próby”!
Krótkie, dowcipne i przewrotne teksty, pomysłowo zilustrowane sprawiają, że i dzieci, i rodzice czytający im opowiastki, bawią się znakomicie.

Książka podąża za społecznymi i językowymi zmianami.

„Agentka” jest trzecią książką, która ukazuje się w serii PILOTKA.
Książki tego cyklu wzmacniają rodzinę. Z jednej strony wychodzą naprzeciw społecznym i językowym zmianom, z drugiej – pokazują dzieciom, że kosmonautą, strażakiem czy agentem może zostać kobieta. Trzeba przygotować w naszej świadomości, ale też i w języku polskim, miejsce dla pracujących pań. Dobrze też pokazać dzieciom, że mogą podążać za swoimi marzeniami!
Książki z serii PILOTKA mają jednoznacznie pozytywny przekaz!

W przygotowaniu jest 4 tom – zupełnie inne spojrzenie na pracującego tatę.

I tom tej serii PILOTKA pt.: „Kosmonautka” został zauważony w Polsce i zagranicą:
• Biały Kruk 2015 (White Raven 2015) – prestiżowa lista wyjątkowych książek dla dzieci i młodzieży, ogłaszana przez International Jugendbibliotek w Monachium (wiodący ośrodek badawczy nad literaturą dla dzieci)
• Wyróżnienie w konkursie Świat Przyjazny Dziecku, organizowanym przez komitet Ochrony Praw Dziecka
• Nominacja do nagrody za najlepszą książkę dla dzieci 2014

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...