foto

Ulubienica dzieci – Nela Mała Reporterka nie próżnuje. Podróżuje, przygotowując dla widzów TVP ABC kolejne fascynujące reportaże, a także pisze kolejne książki.
17 lutego nakładem Wydawnictwa NATIONAL GEOGRAPHIC POLSKA ukazała się jej najnowsza publikacja – „Zabawy z Nelą. Zostań superodkrywcą!”.

„Zabawy z Nelą. Zostań superodkrywcą!” to druga część edukacyjnej, mądrej serii, która przybliża najmłodszym świat i jego niezwykłości.
Pierwsza, zatytułowana „Zabawy z Nelą. Kurs poszukiwacza przygód”, trafiła do księgarni w połowie listopada 2015 roku. Mogą Państwo przeczytać o niej TUTAJ.

Nowowydana książka „Zabawy z Nelą. Zostań superodkrywcą!” to doskonała nauka, bo sama wchodzi do głowy, ot tak mimochodem, przy okazji wspaniałych zabaw.
Krzyżówki, zagadki, rebusy, labirynty, pomysłowe, dowcipne rysunki, piękne zdjęcia prowadzą dzieci przez różne kraje, ułatwiają zapamiętywanie nazw kontynentów, państw, zwierząt, roślin i różnych geograficznych pojęć.

Każde dziecko, które sięgnie po tę książkę, nie tylko świetnie się bawi, ale także ćwiczy pisanie i czytanie, wykonuje proste działania matematyczne, poznaje geografię, przyrodę i rozwija manualne zdolności.

Zadania, przygotowane na dużych kartach tej lektury, pozwalają młodym czytelnikom trenować spostrzegawczość, koncentrację i logiczne myślenie.
A jak wiadomo te wszystkie umiejętności przydają się prawdziwemu podróżnikowi!

Zabawy mają zróżnicowany poziom. Dlatego ta książka jest doskonałym pomysłem na prezent dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat.
Jednak i rodzice znajdą w niej coś dla siebie. To wspaniała gimnastyka dla szarych komórek!
„Zabawy z Nelą. Zostań superodkrywcą!” zachęcają do wspólnego spędzania czasu rodziców ze swoimi pociechami, wspólnych podróży przez stronice pełne zagadek i ciekawostek o świecie.

„Przyda się twoje bystre oko, orientacja w terenie i umiejętność logicznego myślenia, bo... czeka na ciebie prawie 100 stron zabawnych zadań w sam raz dla młodego podróżnika. Daj się porwać fantazji i zdobądź nowe doświadczenia. A przy okazji Dyplom Zdobywcy Przygód!” – rekomenduje swój upominek dla rówieśników Nela Mała Reporterka.

Nela mała Reporterka jest podróżniczką, reporterką, a przede wszystkim dziewczynką ciekawą świata. W swoją pierwszą podróż z plecakiem wyruszyła, gdy miała 5 lat.
W ciągu 5 lat zwiedziła Boliwię, Chile, Peru, Panamę, Kostarykę, Tajlandię, Kambodżę, Filipiny, Wietnam, Sri Lankę, Malezję, Etiopię, Zanzibar, Tanzanię, Kenię, Mauritius, Japonię i Birmę.
Zadebiutowała w 2014 roku na antenie TVP 1 i TVP ABC serią autorskich reportaży dla dzieci, które współtworzy razem z rodzicami. Również w 2014 roku zaczęła opisywać swoje wspomnienia z licznych podróży w książkach: „10 niesamowitych przygód Neli”, „Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane”.
W 2015 roku ukazały się jej kolejne publikacje – „Nela i tajemnice świata”, kalendarz szkolny „Przygodnik 2015/2016. 365 dni dookoła świata z Nelą” oraz „Nela na tropie przygód”.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...