foto

Czy Wasze dzieci poznały już dwóch przyjaciół – Żabka i Ropucha? Jeśli nie, jest okazja, by zawrzeć znajomość z tymi sympatycznymi bohaterami pełnej humoru i uroku serii Arnolda Lobela – klasyka dziecięcej literatury.
Od 18 lutego w księgarniach jest już dostępny III tom przygód tej niezwykłej pary pt.: „Żabek i Ropuch. Przez cały rok”.
Książka ukazała się nakładem WYDAWNICTWA LITERACKIEGO.

„Żabek i Ropuch. Przez cały rok” to trzecia cześć serii, która podbiła serca dzieci na całym świecie, rodziców również.

Zimą, wiosną, latem, jesienią – Żabek i Ropuch przyjaźnią się przez cały rok. Każda pora roku ma swój urok. Żabek i Ropuch wiedzą o tym doskonale. Zimą można jeździć na sankach, latem – jeść lody.
W trzecim tomiku na dzieci czekają kolejne przygody bohaterów, których – można to już śmiało potwierdzić – pokochali mali czytelnicy również w Polsce.

Książka zawiera pięć opowieści o rezolutnym Żabku i wrażliwcu Ropuchu.
Każda z nich rozgrywa się w innej scenerii, wszystkie wywołują uśmiech i uczą spoglądania na świat z różnych punktów widzenia.

Książka otrzymała nagrodę Christopher Award (1977) i znalazła się na liście najlepszych publikacji dla dzieci, przygotowanej specjalnie dla rodziców przez „The New York Times”.

Autorem tłumaczenia wszystkich książek Arnolda Lobela z serii o Żabku i Ropuchu jest Wojciech Mann.

Dwa poprzednie tomy serii to: „Żabek i Ropuch. Przyjaźń” i „Żabek i Ropuch. Razem”.
Za miesiąc do księgarni trafi ostatni, czwarty tom serii pt.: „Żabek i Ropuch. Dzień po dniu”


Jak już wspomnieliśmy, autorem opowieści o Żabku i Ropuchu jest amerykański pisarz Arnold Lobel, który żył w latach 1933–1987.

Jest twórcą tekstów i ilustracji do blisko stu książek dla dzieci. Do jego najpopularniejszych serii należą „Żabek i Ropuch” („Frog and Toad”) oraz „Mouse Soup”. Jest laureatem Medalu Randolpha Caldecotta – za najlepszą książkę ilustrowaną roku („Fables”, 1981).
W finale nagrody Randolpha Caldecotta znalazły się również jego tomy „Żabek i Ropuch. Przyjaźń” i „Hildilid’s Night”.

Na podstawie serii o Żabku i Ropuchu powstał musical „A Year with Frog and Toad”, wystawiony na Broadwayu w 2003 roku.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...