foto

Czy wiedzą Państwo, że na Stadionie Narodowym w Warszawie urządzono Oceanarium 3D?
Można tam poznać zwierzęta żyjące w oceanicznych głębinach w prehistorycznych czasach.
To doskonałe miejsce na szkolną wycieczkę, jak i rodzinną wyprawę.

Oceanarium Prehistoryczne 3D na Stadionie Narodowym w Warszawie to pierwsze tego typu miejsce nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
Można tam zobaczyć dawno wymarłe gatunki morskich zwierząt, jak gdyby znów żyły w głębinach. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu technologii 3D.

Na ogromnych ekranach, przypominających akwaria, można podziwiać rośliny i zwierzęta, które żyły w oceanach w okresie od około 350 milionów do 1,5 miliona lat temu.
Są tak blisko, że widok 18-metrowego olbrzyma – megalodona potrafi przestraszyć. Oprócz obejrzenia prehistorycznego rekina jest wyjątkowa okazja, by podpatrywać także innych mieszkańców oceanu, na przykład plezjozaura, bazylozaura, dunkleosteusa oraz inne gatunki prehistorycznych stworzeń. Wszystkie zwierzęta mają naturalne rozmiary. Odtworzono je we współpracy z paleontologami. To bardzo ważne, ponieważ dzięki naukowej pomocy mamy pewność, iż stworzenia prezentowane w oceanarium są niemal identyczne, jak morskie gatunki żyjące w dalekiej przeszłości.
TVP ABC zaprasza do niezwykłego miejsca, w którym można odbyć niezapomnianą podróż w czasie.

Edukacyjny konkurs dla uczniów wystartował!

By zachęcić nauczycieli oraz uczniów podstawówek i gimnazjów do organizowania szkolnych wycieczek do Oceanarium na PGE Narodowym, 4 stycznia ruszył konkurs, który potrwa do końca kwietnia.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych. Każda z grup w ma inne zadanie do wykonania.

Młodsze dzieci – uczniowie szkół podstawowych – w czasie wycieczki do oceanarium lub tuż po niej wybierają swojego ulubieńca – jedno morskie zwierzę pływające w głębinach na PGE Narodowym. Tworzą jego podobiznę (np. w postaci rysunku, grafiki, animacji, makiety lub innej formy plastycznej), nadają mu imię i wysyłają swoją pracę na adres Oceanarium.

Młodzież z gimnazjów ma za zadanie stworzyć makietę lub inną edukacyjną pracę plastyczną (np. w formie rysunku, grafiki, animacji, makiety lub innej formy plastycznej) przedstawiającą dzień z życia morskich zwierząt.

Przy wykonywaniu obu zadań jest ważne, aby cała klasa była zaangażowana w pracę nad powstaniem czy to podobizny morskiego ulubieńca czy edukacyjnej makiety.
W konkursie liczy się wyobraźnia, forma i materiał użyty do przygotowania konkursowego projektu jest dowolny.
Czy morski ulubieniec będzie przedstawiony na obrazie, czy będzie wykonany z drewna, słomy, papieru itp. – nie ma znaczenia. Im większa inwencja twórców, tym większa szansa na nagrodę. Również forma makiety i materiał, z którego dzieci ją wykonają to ich decyzja.

Konkurs jest podzielony na etapy. Każdy trwa od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca, poczynając od 4 stycznia.
Do 10dnia kolejnego miesiąca jury, w którego skład wchodzą: kierownik Oceanarium 3D, naukowiec z PAN, zaproszony dziennikarz (przedstawiciel Patrona Medialnego), wybierze finałową klasę danego miesiąca (w obu kategoriach wiekowych).

Nagrodą w każdym etapie będzie wycieczka do Oceanarium, połączona ze zwiedzaniem Stadionu.
Prace zostaną wystawione w Oceanarium 3D i na antresoli na PGE Narodowym.

Kolejny etap – spośród finalistów każdego miesiąca (styczeń, luty, marzec, kwiecień) na koniec konkursu – do 5 maja – zostaną wyłonieni zwycięzcy konkursu ( po jednej klasie ze szkoły podstawowej i jednej – z gimnazjum).

Aby wybrać swoją ulubioną pracę, trzeba oddać głos na profilu FB Oceanarium Prehistorycznego 3D na PGE Narodowym.

Można również zagłosować na wybrana pracę osobiście, wrzucając głos do urny w Oceanarium.

Prace konkursowe trzeba przesyłać na adres e-mail Organizatora konkurs@oceanarium3d.pl lub pocztą na adres:

Oceanarium 3D PGE Narodowy
Al. ks. J. Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa

Finalistów poznamy 5 maja.
Zwycięzcy otrzymają nagrodę główną, którą jest tablica interaktywna.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...