foto

12 stycznia do księgarni trafiła pełna humoru opowieść o marzeniach, wierze w siebie, bliskości i rodzinnych więzach. Tę książkę – tuż przed Dniem Babci – szczególnie polecamy wnuczętom i ich babciom. Ukazała się ona nakładem wydawnictwa ZIELONA SOWA.

A o jakiej książce mowa?
O „Nieustraszonej babci Adeli i kosmicznej przygodzie”, którą napisała znana dorosłym i ceniona przez nich autorka wielu popularnych lektur dla najmłodszych – Agnieszka Stelmaszyk.
Spod jej pióra wychodzą serie: detektywistyczna „Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i Partnerzy”, o której można poczytać TUTAJ, Klub Poszukiwaczy Przygód, Kroniki Archeo, Terra Incognita czy polecane widzom TVP ABC przed Bożym Narodzeniem „Niezwykłe święta Kornelii”.

Piękne, oryginalne i barwne rysunki to dzieło Moniki Filipiny Trzpil – ilustratorki znanej dzieciom na całym świecie, bowiem współpracuje ona z wydawnictwami brytyjskimi, hiszpańskimi i chińskimi.

A o czym jest najnowsza książka pani Agnieszki?
Uchylamy rąbka tajemnicy…

Babcia Marysi jest wyjątkowa! Mieszka w domu na plaży, każdego dnia, niezależnie od pogody, pływa w morzu. Jeśli tylko ma ochotę, wybiera się na wycieczki swoim kolorowym samochodem, czyta bardzo dużo książek i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.

Pewnego dnia, po powrocie ze szkoły, Marysia opowiada babci Adeli o wizycie astronauty i o zbliżającej się do ziemi szmaragdowej komecie. Babcia bardzo chciałby zobaczyć kometę z bliska, więc… konstruuje rakietę i rusza w kosmos.
Oczywiście w podróży towarzyszy jej wnuczka Marysia oraz gęś Gizela...

Tę książeczkę polecamy rodzicom i dziadkom przedszkolaków. To doskonała propozycja do głośnego czytania przed snem. Pomaga zacieśniać rodzinne więzi – poprzez wspólne spędzanie czasu maluchów z dziadkami.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...