foto

12 stycznia do księgarni trafiła pierwsza w Polsce książka, wyjaśniająca małym sympatykom motoryzacji szczegóły techniczno-inżynieryjne dotyczące budowy i działania motocykli.

„Jak zbudować motocykl? Techniczna historyjka” to – jak zdradza wydawnictwo PRÓSZYŃSKI – pierwsza część serii dla dzieci, poświęcona tematyce motoryzacji. Wkrótce ukażą się również „Jak zbudować samochód?” oraz „Jak zbudować samolot?”.

Bohaterami książeczki są sympatyczne zwierzaki – szczur Arnie, który wraz ze swoimi przyjaciółmi – Fredem i Mikrusem oraz Krystianem, podejmują wyzwanie i rozpoczynają budowę motocykla. Uzdolniony technicznie Arnie z dużym zaangażowaniem przystępuje do pracy, podczas której napotyka na trudności i problemy, które przy pomocy przyjaciół i znajomych – a także dzięki własnej pomysłowości – z sukcesem rozwiązuje.

Fabuła jest osadzona w świecie spersonifikowanych zwierząt, które prezentują w jej trakcie szczegóły techniczno-inżynieryjne dotyczące motocykli. Są one pokazane bardzo szczegółowo. Z dużą dokładnością omówiono na dodatkowych rysunkach i schematach budowę poszczególnych elementów konstrukcyjnych np. silnika dwu- i czterosuwowego, skrzyni biegów, amortyzatorów, hamulców bębnowych, sprzęgła, gaźnika, oświetlenia, zapłonu, podwozia, chłodnicy, śmigła, itp. Dodatkowo wprowadzone są wyjaśnienia dotyczące zjawisk fizycznych np. zależności prędkości od drogi i czasu, i to łącznie ze wzorami, siły odśrodkowej, tarcia, siły nośnej, aerodynamiki, komunikacji radiowej, meteorologii, nawigacji oraz sztuki prowadzenia motocykla.

Książka jest adresowana do dzieci powyżej siódmego roku życia.

Autorem książki jest Czech – Martin Sodomka, który od 1993 roku prowadzi studio designu. W 2012 roku wydał własnym nakładem techniczną serię, czyli historyjki dla ciekawskich dzieci: „Jak zbudować samochód?”, „Jak zbudować samolot?” i „Jak zbudować motocykl?”.
Wszystkie trafiły na listy bestsellerów.

Książka „Jak zbudować motocykl? Techniczna historyjka” jest gratką dla małych miłośników motoryzacji oraz okazją do zaszczepienia w dzieciach zamiłowania do technicznych nowinek.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...