foto

40 lat minęło od dnia, w którym Teatr Rampa musicalową inscenizacją powieści Marka Twaina „Książę i żebrak” rozpoczął działalność skierowaną do młodych widzów.
9 stycznia – po czterech dekadach – teatr powraca z muzyczną adaptacją tej powieści, tym razem z udziałem dzieci i młodzieży Teatru Muzycznego TINTILO oraz zawodowych aktorów Teatru Rampa.

Tą premierą Teatr Muzyczny TINTILO rozpoczyna dwudziesty szósty rok swojej działalności i obchodzi szesnastą rocznicę współpracy z Teatrem Rampa. A od sezonu 2014/2015 działa jako scena TINTILO w strukturze tego teatru.

Spektakl „Książę czy żebrak” w reżyserii Teresy Kurpias-Grabowskiej to niezwykle barwna, muzyczna opowieść.
To ponad pięćdziesiąt kolorowych, fantastycznych kostiumów, 21 poruszających piosenek, bogata scenografia, zapierające dech w piersiach choreografie, opracowane przez hiszpańskiego choreografa Santiago Bello, tworzącego w Polsce i na świecie oraz niezwykła gra świateł.
Musicalowa konwencja widowiska daje możliwość pokazania kunsztu aktorskiego i wokalnego wszystkich wykonawców. Głównym atutem przygotowanej przez TINTILO inscenizacji jest doskonały poziom artystyczny młodych aktorów oraz dobrze dobrani zawodowi aktorzy.

Adaptacja i reżyseria Teresy Kurpias-Grabowskiej – znakomitej twórczyni wielu realizacji dla dzieci i młodzieży daje gwarancję rozśpiewanego i roztańczonego widowiska, które z pewnością rozbawi, wzruszy i pozostanie na długo w pamięci zarówno dzieci jak i rodziców.

O „Księciu i żebraku” słów kilka…

Podobno każdy z nas ma swojego astrologicznego bliźniaka. Kogoś urodzonego tego samego dnia, o tej samej godzinie i wyglądającego identycznie…

Powieść „Książę i żebrak” Marka Twaina opowiada właśnie o takiej parze – dwóch chłopcach żyjących w szesnastowiecznym Londynie.
Jeden z nich to następca tronu Anglii, syn Henryka VIII, książę Edward Tudor, drugi – syn rzezimieszka z londyńskiej dzielnicy nędzy, Tom Canty.

Dziwnym zbiegiem okoliczności młodzieńcy są do siebie podobni jak dwie krople wody.
Różni ich jednak charakter. Królewicz jest rozpuszczony przez bogactwo, w którym dorastał i zniechęcony ciągłymi rygorami dobrych manier. Żebrak cierpi nędzę, z której z całych sił pragnie się wyrwać.
Dla każdego z chłopców życie drugiego jest spełnieniem marzeń, postanawiają więc zamienić się ubraniami…

Chłopięcy żart staje się początkiem tragedii – nierozpoznany książę w łachmanach zostaje wygnany z pałacu, a przerażony młody nędzarz musi sprostać obowiązkom przyszłego monarchy.
Jak skończy się ta zamiana?
Czy ktoś uwierzy w niesamowitą historię opowiadaną przez zrozpaczonych chłopców?
Jedno jest pewne – obaj spojrzą na świat z zupełnie innej strony…

Spektakl „Książę czy żebrak” jest rekomendowany dla uczniów 5 i 6. klas szkół podstawowych i dla młodzieży gimnazjalnej.

Kiedy można zobaczyć ten musical?

Najbliższe spektakle są:

19 kwietnia o godz. 9.3o i godz. 12.3o
20 kwietnia o godz. 9.3o i godz. 12.3o

TVP ABC poleca ten barwny, wzruszający, doskonale zagrany spektakl.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...