foto

Od 16 grudnia w księgarniach i punktach sprzedaży oraz na stronie Wydawnictwa GREG jest dostępna niezwykła książka – „Psie troski”.

„Psie troski” zajęły 1. miejsce w rankingu TOP-10 organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
To pierwsza w Polsce szkolna lektura, która została wybrana demokratycznie poprzez głosowanie. Wybrali ją rodzice i nauczyciele, czyli najważniejsze osoby, które mają bezpośredni wpływ na wychowanie dzieci. „Psie troski” pokonały m.in. „Harry'ego Pottera”, „Akademię Pana Kleksa”, a nawet „Lessie, wróć!”.
Już wcześniej ta książka cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodych czytelników, ich rodziców i dziadków. Znalazła się na podium w konkursie RMF FM na „Najpiękniejszą książkę dla dzieci”.

„Psie troski” to niezwykle wzruszająca historia.
„Jak ją czytałam, to się rozpłakałam, a wszystkie dzieci się wzruszyły. Jeszcze przez kilka dni wracaliśmy do historii z tej książki. W związku z tym zamówiłam do Biblioteki więcej egzemplarzy niż zwykle!” – pisze jedna z czytelniczek i jednocześnie bibliotekarka z Krakowa.

A o czym jest ta książka?
Opowiada o prawdziwej przyjaźni chłopca i psa. Jest to niezwykła, poruszająca historia, która może przytrafić się każdemu z nas! Suczkę Betty spotkał ciężki los. Zaniedbywana i bita przez poprzednich właścicieli trafiała do schroniska, skąd zabrał ją dziesięcioletni Adaś. Lektura opowiada o trudnej przyjaźni, która musi pokonać głębokie zranienia. Uczy empatii i miłości oraz szacunku dla zwierząt. Pokazuje, jak dbać o swojego pupila. Udowadnia, że zwierzęta czują tak samo, jak ludzie.

Książka ma bardzo dobre opinie literaturoznawców, profesorów, osób związanych z edukacją oraz ludzi kultury. Również recenzenci ocenili ją bardzo dobrze, pisząc, że jest prawdziwą perełką w stylu współczesnego Sienkiewicza.

Autorem „Psich trosk” jest Tom Justyniarski – wielbiciel zwierząt, rzecznik Towarzystwa Obrony Zwierząt, pisarz, podróżnik (zwiedził ponad 70 krajów), ale przede wszystkim kochający tata.

Polecamy książkę „Psie troski” nie tylko uczniom klas dla klas 1-3, ale również starszym dzieciom i dorosłym.
Lektura jest dostępna w 4 różnych wydaniach: z opracowaniem lekturowym, w twardej oprawie, jako Kolorowa Klasyka oraz Kolorowa Klasyka z audiobookiem (czyta znany aktor Piotr Grabowski, piosenkę śpiewa Sławomir Komuda).

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...