foto

Miejsce rodzinnej edukacji „U króla Maciusia” to bajecznie kolorowa i nowoczesna przestrzeń, która została otwarta w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w mikołajki 2015. Czerpie ono z doświadczenia warsztatów rodzinnych, które odbywały się w muzeum oraz z niezwykłych pomysłów pełnego inwencji zespołu edukatorów.

Festiwal Made in POLIN dla dzieci
W dniach 22 i 23 października zapraszamy rodziny z dziećmi na 2. Festiwal Made in POLIN.
Motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu są międzykulturowe zapożyczenia, czyli to, co cytowane, przekształcane, a czasem zawłaszczone. Cytaty, trawestacje, polemiki i remiksy. To, co reinterpretowane i wchłonięte. Słowa, dźwięki, obrazy, obiekty i idee. W kulturze popularnej i wysokiej, w codziennym życiu i w sztuce. Żartobliwie i poważnie.

22 października, godz. 11.oo i 13.oo
RODZINNA GRA TERENOWA
Naszą grę – muzealne podchody – rozegramy na wystawie stałej Muzeum POLIN. Zapraszamy całe drużyny – opiekunów z dziećmi. Tego dnia będzie można spotkać nietypowych zwiedzających: żydowskiego podróżnika i kupca Ibrahima Ibn Jakuba, malarza – Maurycego Gottlieba i poetę – Juliana Tuwima. Uczestnicy gry otrzymają od nich zadania do wykonania: będzie dużo klejenia, rysowania, zgadywania a nawet wspólnych tańców. Na wytrwałych, którzy ukończą grę, czekają drobne upominki.
Zbiórka w Miejscu Edukacji Rodzinnej „U króla Maciusia” , wstęp w cenie biletu na wystawę, obowiązuje rezerwacja miejsc.

22 października, godz. 15.oo – premiera,
23 października, godz. 11.oo-18.oo
FILMY ANIMOWANE o PRZEDWOJENNEJ ulicy ZAMENHOFA stworzone przez dzieci
Zapraszamy małych i dużych na filmy inspirowane dźwiękami przedwojennej ulicy Zamenhofa, które powstały podczas warsztatów z animacji poklatkowej i rekonstrukcji dźwięków. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Dźwięki przedwojennej ulicy Zamenhofa” w Miejscu Edukacji Rodzinnej „U króla Maciusia”.

„U króla Maciusia” dzieci są traktowane jak „mali dorośli” w duchu wychowawczych idei Janusza Korczak, które pomimo upływu lat, wciąż są bardzo aktualne.
Umiejętność współpracy, empatia, tolerancja, wrażliwość i odpowiedzialność to główne wartości, przyświecające temu miejscu. Słucha się tam zdania i głosu każdego człowieka bez względu na wiek.

Najmłodsi goście poznają zasady dobrej współpracy i komunikacji – uczą się argumentowania, przekonywania do własnego zdania i dyskutowania w duchu szacunku do drugiego człowieka oraz demokratycznych wartości.

Bardzo jest też ważne żydowskie dziedzictwo kulturowe. To znakomita okazja, żeby dzieci poznawały i uczyły się rozumieć inne kultury, zwyczaje, były otwarte na odmienność. Są wprowadzane w niezwykle interesujący świat żydowskiej kultury, tradycji oraz historii.

Na najmłodszych czekają warsztaty o żydowskich świętach, zajęcia kulinarne, spotkania z interesującymi gośćmi, teatralne przedstawienia, filmowe pokazy i kameralne koncerty.

„U króla Maciusia” można spędzić czas, biorąc udział w specjalnych warsztatach lub po prostu bawiąc się z animatorami, w godzinach jego otwarcia, na edukacyjnych zajęciach. Ich rytm, co godzinę, wyznacza dźwięk dzwoneczka.
Godziny otwarcia:
• poniedziałek, środa, czwartek, piątek – godz. 15.oo – 18.oo
• sobota, niedziela – godz. 10.oo – 18.oo

„U króla Maciusia” są organizowane i działają:

• warsztaty specjalne w weekend – zawsze o godz. 11.oo – rodzinne warsztaty dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat
• Pracownia Rodzinna u króla Maciusia – odbywające się raz w miesiącu warsztatowe spotkania dla rodziców i dzieci wokół ważnych tematów wychowawczych i rozwojowych
• Klub Czytelniczy Króla Maciusia – odbywające się raz w miesiącu warsztatowe spotkania poświęcone nowościom na rynku wydawniczym dla dzieci
• weekendowe warsztaty drop-in z kartami „zadania i wyzwania króla Maciusia” – od 12.3o do 18.oo – na miejscu spotkasz edukatora, odbierz od niego specjalną kartę „zadania i wyzwania” (dostosowaną do wieku i zainteresowań dziecka), rozwiązując ją i bawiąc się, możesz zawsze poprosić edukatora o pomoc
• miejsce edukacji rodzinnej jest też otwarte za darmo dla dzieci i opiekunów w dni powszednie od 15.00 do 18.oo

Informacje o programie i cenach znajdą Państwo na stronie internetowej www.polin.pl/ukrolamaciusia, a
zakupu biletów można dokonać przez stronę www.bilety.polin.pl.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...