foto

Wydawnictwo Naukowe PWN wydało kolejną, już czwartą, znakomitą książkę dla dzieci, która nie tylko – podobnie jak wcześniejsze, wprowadza w świat programowania, ale także
w zawiłości elektroniki.

„Arduino dla dzieci. Poznaj świat elektroniki i programowania.” to książka adresowana do dziesięciolatków i nieco starszych czytelników oraz ich rodziców.

Arduino to niesamowita platforma programistyczna, w której wykorzystano język C/C++.
Arduino to mózg czujników i robotów. To mała, niebieska płytka, która pozwoli dzieciom odkrywać świat elektroniki i programowania!

„Arduino dla dzieci. Poznaj świat elektroniki i programowania.” to wprowadzenie do elektroniki i programowania. Dzięki lekturze tej książki dzieci dowiedzą się, a rodzice przypomną sobie, czym różni się prąd stały od zmiennego oraz poznają podstawowe elementy programowania – stałe, zmienne, instrukcje.
W książce pokazano praktyczne zastosowanie Arduino. Książka jest bogato ilustrowana i pokazuje, jak zaczynając od prostych instrukcji, zbudować robota, który będzie się poruszał po wytyczonym torze.
Każdy etap projektu można porównać ze zdjęciem lub rysunkiem i sprawdzić, czy wszystko zostało prawidłowo połączone, a w programie nie pominięto któregoś znaku.
Książka zachęca młodych, by ruszyli szare komórki i zaprojektowali coś fajnego!

„Arduino dla dzieci. Poznaj świat elektroniki i programowania.” zamyka doskonałą serię Wydawnictwa Naukowego PWN, która wprowadza w tajniki programowania.
Dotychczas ukazały się: „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło.”, „Python dla dzieci. Programowanie na wesoło.” i „Magia Ruby. Programowanie na wesoło”. O tych książkach mogą Państwo przeczytać na naszej stronie, w dziale PATRONATY.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...