foto

Ruby to doskonały język programowania dla początkujących – łatwy do nauczenia, o dużych możliwościach i fajny w użyciu! Czyż nauka nie jest jednak atrakcyjniejsza, gdy pomagają nam czarodzieje i smoki?
Wydawnictwo Naukowe PWN wydało już trzecią książkę dla młodych miłośników komputerów, w której w przystępny sposób i z humorem są wyjaśnione informatyczne zawiłości.

„Magia Ruby. Programowanie na wesoło” to nowość na wydawniczym rynku, która znalazła się w księgarniach w niespełna miesiąc po premierze książki „Python dla dzieci. Programowanie na wesoło”, o której można przeczytać TUTAJ, a także niedługo po napisanej lekkim piórem publikacji, która wprowadza w podstawy programowania, cierpliwie objaśniając zabawnie zilustrowane przykłady „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło”.

Magia Ruby to wesoła, ilustrowana bajka, która nauczy, jak programować w Ruby, zabierając dzieci w fantastyczną podróż. Śledząc przygody młodych bohaterów – Rubena i Scarlett, młody czytelnik zdobędzie prawdziwe umiejętności programistyczne, takie jak:

• korzysta z podstawowych pojęć takich jak zmienne, symbole, tablice i łańcuchy,
• używanie tablic asocjacyjnych do tworzenia menu śniadaniowego, które można zaprogramować,
• sterowanie przepływem programu za pomocą pętli i wyrażeń warunkowych, aby pomóc Królewskiemu Hydraulikowi,
• testowanie swoich szalonych i zwariowanych pomysłów w IRB i zapisywanie swoich programów i skryptów,
• tworzenie klasy miniczarodziejów, z których każdy ma swoją własną supermoc!
• porządkowanie i ponowne użycie kodu za pomocą metod i list,
• zapisywanie własnych interaktywnych historii za pomocą Ruby

W czasie zgłębiania tajników Ruby, dzieci spotykają barwne postacie z magicznego królestwa, takie jak Królowa – haker, Rycerz w Złamanej Bieli i Wędrowny Minstrel.

Autorem książki jest Eric Weinstein, który pomógł milionom ludzi nauczyć się programowania poprzez CodeAcademy, gdzie zaprojektował i zredagował program nauczania Ruby. Uczył także kreatywnego pisania studentów i weteranów w NYU (New York University) jako tzw. Veterans Writing Workshop Fellow. Pisze w Ruby, aby zarabiać na życie w Nowym Jorku.

Ruby to bezpłatny język programowania, który działa w systemie Windows, Mac OS X, a nawet w Linuksie! Książka dotyczy Ruby 2.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...