foto

I dzieciom, i rodzicom polecamy książki i zeszyty ćwiczeń z edukacyjnej serii TVP ABC, wydanej przez Centrum Edukacji Dziecięcej. Barwne, pouczające i doskonalące umiejętności maluszków sprawią przyjemność każdemu dziecku.

Najnowszą pozycją serii, która ukazuje się pod szyldem Centrum Edukacji Dziecięcej jest książka „TVP ABC. Pomysłowo-Cielaczkowo. Prace plastyczne dla dzieci.”
Anakonda, Bociek i Cielaczek, czyli zwierzaczkowe ABC z „TVP ABC”, zapraszają dzieci do krainy pomysłowych prac plastycznych.
W książce dzieci znajdą:
- 14 pomysłowych robótek ręcznych,
- instrukcje krok po kroku,
- kolorowe ilustracje i fotografie
To doskonała pomoc dla rodziców i nauczycieli, którzy wspólnie z dziećmi tworzą coś w domu, przedszkolu, szkole i na warsztatach.

Wcześniej ukazała się książka „TVP ABC. Zwiedzanie na Bocianie. Polska dla dzieci”.
Anakonda, Bociek i Cielaczek zapraszają dzieci do edukacyjnej podróży, dzięki której zwiedzą najpiękniejsze zakątki naszego kraju, a to wszystko w towarzystwie ulubionych bohaterów.
Ta lektura jest pomocna rodzicom i nauczycielom, którzy chcą odkrywać z pociechami uroki Polski. Książka może posłużyć jako przewodnik i pomóc zaplanować atrakcyjną wycieczkę czy spacer.
Znajdziecie w niej:
- ponad 60 dużych kolorowych fotografii,
- wiele ciekawostki,
- mapki.

W edukacyjnej kolekcji TVP ABC jest też „TVP ABC. Jak wygląda Anakonda? Encyklopedia zwierząt dla dzieci.”
Tym razem zwierzątka: Anakonda, Bociek i Cielaczek zapraszają dzieci do edukacyjnej podróży po świecie zwierząt.
Mali czytelnicy poznają zwinne małpki, skaczące kangury, groźne lwy i niedźwiedzie, chomiki, papugi, świnki i wielkie hipopotamy. Zwierzęta są prezentowane jako dorosłe osobniki i ich maluchy.
Dzięki książce dzieci nauczą się rozpoznawać i nazywać zwierzęta - i te żyjące na wolności, jak i te domowe i gospodarskie.
Krótkie teksty, dostosowane do wieku odbiorców, opisują charakterystyczne cechy oraz zachowania mieszkańców wód, pól, lasów, łąk, dzikich krain i domowych zakątków.
W encyklopedii znajdziecie:
- ponad 60 dużych kolorowych fotografii,
- wiele ciekawostki,
- mapki z występowaniem zwierząt.

Książki z serii „TVP ABC”, których autorką jest Julia Śniarowska, wspomagają rozwój dzieci. Pozwalają im skutecznie opanować kluczową wiedzę, potrzebną na kolejnych etapach nauki. Są uzupełnieniem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Są nieocenioną pomocą dla nauczycieli i rodziców, którzy często spotykają się z mnóstwem pytań, zadawanych przez dociekliwe maluchy.

I jeszcze kilka słów o edukacyjnych zeszytach. Dotychczas ukazały się 4, a ich autorką jest Joanna Babula.

„TVP ABC. Szlaczki-cudaczki. Przygotowanie do poznawania liter.”
Postacie doskonale znane z TVP ABC - Anakonda, Bociek i Cielaczek zapraszają młodsze dzieci do edukacyjnej podróży, dzięki której mistrzowsko wyćwiczą rączkę, rysując szlaczki-cudaczki, co zaowocuje pięknie pisanymi literkami, a to wszystko w formie przyjemnej zabawy z ulubionymi bohaterami.
Kolorowymi, pomysłowymi ćwiczeniami ze szlaczkami i literkami zachwyci się każde dziecko!

„TVP ABC. Cyfrostworki. Przygotowanie do liczenia.”
Tym razem Anakonda, Bociek i Cielaczek zapraszają do edukacyjnej zabawy, dzięki której dzieci poznają cyferki i przygotują się do nauki liczenia, a to wszystko w przyjemnej formie z ulubionymi bohaterami.
Barwne, pomysłowe matematyczne ćwiczeniami polubi każde dziecko!

„TVP ABC. Rysowanki-zaplątanki. Ćwiczenia wspomagające koordynację oko-ręka.”
Ten zeszyt pomaga maluszkom mistrzowsko wyćwiczyć koordynację oko-ręka, spostrzegawczość, a to wszystko w formie przyjemnej zabawy z ulubionymi bohaterami – Anakondą, Boćkiem i Cielaczkiem.

„TVP ABC. Skupianki-zabawianki. Ćwiczenia wspomagające naukę koncentracji.”

Edukacyjne zeszyty są rekomendowane dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

pozostałe aktualności