foto

Z maili i listów nadchodzących do TVP ABC i wpisów na naszym Facebooku wiemy, że tęsknicie za bajką „Masza i Niedźwiedź”. Nim rozpoczniemy jej emisję, możecie oglądać przezabawne perypetie uroczej i niesfornej dziewczynki i poczciwego niedźwiedzia na DVD, które od 9 października, dzięki Galapagos Films, są już do kupienia w całej Polsce.


„Masza i Niedźwiedź” to nowoczesna interpretacja popularnej rosyjskiej bajki o przygodach dziewczynki zagubionej w lesie. Animowany serial w reżyserii Olega Kuzowkowa i Dimitrija Lowejko, wyprodukowany przez utytułowane moskiewskie studio Animaccord, szybko stał się światowym fenomenem. Od swojej premiery w 2009 roku zdążył podbić serca widzów na całym globie.
Zabawna bajka uwielbiana zarówno przez dzieci, jak i dorosłych opowiada o perypetiach niesfornej dziewczynki – Maszy i jej nietypowego przyjaciela, poczciwego Niedźwiedzia. Ich przyjaźń stanowi metaforę relacji między ciekawskim dzieckiem o chłonnym umyśle, a wielkim, nieznanym światem.
Do międzynarodowego sukcesu rosyjskiej produkcji przyczyniły się zjawiskowa animacja 3D, oryginalne piosenki, uniwersalny przekaz, zwariowane poczucie humoru i cała plejada nieszablonowych postaci.

„Bajeczki Maszy” to spin-off serialu „Masza i niedźwiedź”, w którym dziewczynka w zabawny sposób przedstawia klasyczne bajki, mieszając wątki oraz postacie i zawsze kończy swoją opowieść oryginalnym morałem, który potrafi rozbawić do łez całą rodzinę.


Na początku października ukazały się 3 płyty DVD:

„MASZA i NIEDŹWIEDŹ” część 1
Na tej płycie jest 9 odcinków serialu: „Pierwsze spotkanie”, „Masza i kasza”, „Wielkie pranie”, „W razie czego dzwoń”, „Sama wśród wilków”, „Konfiturki”, „Bądź zdrów”, „Ślady zwierząt niewidzialnych”, „Pierwsza klasa”.
Oglądając je zobaczycie, jak poznali się Masza i Niedźwiedź. Poznacie przepis na idealną porcję kaszy i przekonacie, jak trudny jest los porywacza, kiedy zakładnikiem jest Masza.

„MASZA i NIEDŹWIEDŹ” część 2
Na drugiej płycie również znajduje się 9 odcinków bajki: „Nie budzić do wiosny!”, „Idą Święta”, „Święto na lodzie”, „Uwaga, jadę!”, „Wiosna przyszła”, „Na ryby”, „Podrzutek”, „Obrona granic”, „Pasiasty przyjaciel”.

Dowiecie się, czy Niedźwiedziowi uda się zapaść w sen zimowy, odkryjecie, w jaki sposób zdobył jednocześnie puchar i guza i zobaczycie, jak się skończy spotkanie Maszy z Tygrysem.

„BAJECZKI MASZY” część 1
Na tej płycie w zupełnie nowych, przezabawnych wersjach są bajki: „Wilk i siedem koźlątek”, „Jaś i Małgosia”, „Lisica i zając”, „Czerwony Kapturek”, „Dziadek Mróz”, „Kalif, Wierzchołki i korzonki”, „Królewna żabka”, „Śnieżynka”, „Tomcio Paluch”, „Dziewczynka kruszynka”, „Smolny byczek”, „Trzy prosiaki”.

W połowie listopada ukazały się kolejne dwie płyty DVD z Waszymi ulubionymi bajkami – „MASZA i NIEDŹWIEDŹ” część 3 i „BAJECZKI MASZY” część 2.

DVD „MASZA I NIEDŹWIEDŹ”, część 3
Na tej płycie znalazło się osiem bajeczek: „Hokus-pokus!”, „Kto się nie schował ten gapa”, „Daleki krewny”, „Próba orkiestry”, „Oddychać, nie oddychać!”, „Smacznego!”, „Uwaga, remont!”, „Sam w domu”.

Zobaczycie, jak wygląda remont w wykonaniu Maszy i Niedźwiedzia, dowiecie się, co wyniknie z odwiedzin kuzyna Pandy oraz co stanie się, gdy Masza opanuje magiczne sztuczki!

DVD „BAJECZKI MASZY”, część 2
Na tej płycie umieszczono nowe adaptacje bajek: „Dzielny krawczyk”, „Ali Baba”, „Kopciuszek”, „Wilk i lis”, „Ziarenko grochu”, „Świniopas”, „Sinobrody”, „Trzy życzenia”, „Lisica z wałkiem”, „Kasza na siekierze”, „Zły car”, „Kogucik złoty grzebyczek”, „Konik garbusek”.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...