foto

Od 24 października muzyczna kolekcja dzieci może wzbogacić się o bardzo sympatyczną pozycję – płytę „Dr Witaminka” zespołu Oreganki. To pod wieloma względami wyjątkowa pozycja.

„Dr Witaminka” jest „dzieckiem” dietetyczki – Joanny Neuhoff-Murawskiej – autorki tekstów piosenek i Zbyszka Murawskiego – twórcy muzyki. Powstanie płyty było możliwe dzięki wspaniałym muzykom i dzieciom z wokalnej grupy Teresińskiego Ośrodka Kultury.

Od innych płyt z muzyką dla dzieci odróżnia ją przekaz – Oreganki są bowiem zespołem, którego misją jest promocja zdrowego stylu życia przez zabawę i sztukę. Każdy tekst opowiada o innym aspekcie diety. Oreganki zachęcają do picia wody, wyboru razowego chleba, warzyw, owoców i do większej aktywności fizycznej.
Płyta zawiera merytoryczny klucz. Ciekawe, czy go znajdziecie? Podpowiedź ukryto we wnętrzu okładki płyty.

Płyta „Dr Witaminka” w pierwszej kolejności jest dedykowana dzieciom, jednak jej muzyczna forma sprawia, iż podoba się zarówno najmłodszym, jak i starszym. Kompozycje są energetyczne i zróżnicowane. Usłyszycie zarówno zdecydowane rockowe fragmenty, gorące rytmy reggae, jak i melodie rodem z Grecji i Włoch.

Może się zdarzyć , że słuchając piosenek z płyty „Dr Witaminka” zespołu Oreganki, mimochodem sięgniecie po marchewkę lub szklankę wody, ale jeżeli jedynie chcecie się pobawić, to też doskonale trafiliście!

Płytę rekomendują m. in. Polskie Radio Dzieciom i TVP ABC.

Jak powstała płyta?
Pewnego mroźnego wieczoru 2014 r. pani Joannie Neuhoff-Murawskiej wpadła do głowy wizjonerska myśl, aby wszystkie zalecenia, dotyczące zdrowej diety, których niewiele osób słucha, a jeszcze mniej – wciela w życie, przekłuć na… teksty piosenek dla całej rodziny. Zbyszek Murawski – jej mąż, muzykolog i muzyk powiedział: TO JEST BARDZO DOBRY POMYSŁ!
Podchwyciły go też dzieci państwa Murawskich: Zuzanna, Maja i pięcioletni Grześ.

Pani Joanna rozpoczęła pisanie tekstów piosenek, stając się mózgiem przedsięwzięcia, Zbyszek – dusza projektu – zajął się muzyką. Kompozycje sypnęły się, jak z rękawa. Zapachniało przygodą, nowością, eksperymentem. Ku radości autorów tej idei dali się porwać przyjaciele – muzycy: Monika Szulińska (instrumenty perkusyjne), Marcin Lemiszewski (perkusja), Adam Rakowski (gitara basowa) oraz Przemek Skałuba (saksofon).

„Wisienkę na tort” dołożyła Joanna Cieśniewska – starszy instruktor z Teresińskiego Ośrodka Kultury, dołączając ze swymi podopiecznymi – zespołem Oreganki. Niepowtarzalny klimat tej grupy tworzą: Zuzanna Gołąb, Julia Matczak, Wiktoria Kornacka, Karolina Mikołajczyk, Julia Rumińska, Martyna Smolarek, Natalia Panasiuk i syn autorów Grześ – najmłodszy w zespole. Dzięki dzieciakom i ich entuzjazmowi zabiło serce Oreganek!
Oreganki promują zdrowy styl życia, ale też świetnie bawią młodszych i starszych członków rodziny. Piosenki zespołu stanowią ilustrację do audycji „dr Witaminka”, emitowanego od 5 października na antenie Polskiego Radia Dzieciom.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...